Dodaj do ulubionych

Dementi drzewiarzy

Dementi drzewiarzy

Drzewiarze dementują pogłoski o tym, że to oni są odpowiedzialni "ewidentne fiasko rozwiązań zastosowanych do procedury tzw. sprzedaży otwartej drewna na 2019 r.".

Dodano 13:57 25-01-2019 Czytaj dalej →

Katalog już na rynku

Katalog już na rynku

W styczniu do prenumeratorów GAZETY LEŚNEJ dotarł kolejny, trzeci już numer Katalogu maszyn leśnych. Znajdują się w nim wiodące marki producentów harwesterów, forwarderów, skiderów, przyczep leśnych i wielu innych maszyn.

 

Dodano 13:48 25-01-2019 Czytaj dalej →

Plecak Gazety Leśnej na aukcji WOŚP

Plecak Gazety Leśnej na aukcji WOŚP

Wydawnictwo Lasmedia, wydawca GAZETY LEŚNEJ oraz portalu FIRMYLESNE.pl wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na aukcję organizowaną w ramach wydarzenia Lasmedia wystawiła jedyny w swoim rodzaju plecak z wyszywanymi logotypami Gazety Leśnej oraz naszego portalu.

 

 

Dodano 16:03 11-01-2019 Czytaj dalej →

Nowa edycja Katalogu

Nowa edycja Katalogu

W kolejnej edycji Katalogu maszyn leśnych znajdzie się wiele nowości, nie zabraknie też opisów tych wiodących marek producentów branży leśnej.


Dodano 12:35 20-12-2018 Czytaj dalej →

Monitorowanie Puszczy Białowieskiej

Monitorowanie Puszczy Białowieskiej

Instytut Badawczy Leśnictwa prowadzi projekt ForBioSensing – kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych.

 

Dodano 15:32 19-12-2018 Czytaj dalej →

Pracownicy z Ukrainy wyjadą do Niemiec

Pracownicy z Ukrainy wyjadą do Niemiec

Jak informuje serwis Rp.pl niemiecki rząd planuje wprowadzić nową ustawę imigracyjną, która ma zakładać preferencje dla fachowców i specjalistów spoza Unii Europejskiej. Portal, powołując się na serwis rozgłośni Deutsche Welle, wskazuje że chodzi przede wszystkim o Ukraińców, a to może oznaczać znaczny odpływ obywateli tego kraju z Polski.

Dodano 15:25 19-12-2018 Czytaj dalej →

Wojna na stawki w Zielonej Górze

Wojna na stawki w Zielonej Górze

Rzeźnia w lubuskich lasach – tak jeden z przedsiębiorców leśnych z Zielonogórskiego określił sytuację przetargową w tamtejszej RDLP. Dlaczego?
Jak już pisaliśmy RDLP w Zielonej Górze wprowadziła pakiety hodowlane i harwesterowe, co spotkało się z protestami tamtejszych przedsiębiorców leśnych. Obawiali się oni m.in. najazdu zulowców z różnych miejsc w Polsce.  

Dodano 15:20 19-12-2018 Czytaj dalej →

Skanowanie drzew

Skanowanie drzew

Polscy naukowcy opracowali nową metodę modelowania wzrostu drzew. Będzie ją można wykorzystać do pomiaru ich wysokości i przyrostu na całym obszarze Polski.

Dodano 15:15 19-12-2018 Czytaj dalej →

„Jozefina” pomaga w przetargach

„Jozefina” pomaga w przetargach

Pomimo starań okazało się, że nie wszystkie Nadleśnictwa zdążyły ogłosić przetargi przed 18 października. Oznacza to, że wpadły w reżim „całkowitej elektronizacji”, czyli zostały zmuszone przeprowadzić postępowanie tylko przy użyciu narzędzi internetowych.

 

 

Dodano 14:21 25-11-2018 Czytaj dalej →

Nowy dyrektor RDLP w Pile

Nowy dyrektor RDLP w Pile

Damian Szcześniak został nowym dyrektorem RDLP w Pile. Jeszcze w październiku br. zastąpił Ryszarda Standio, który odszedł ze stanowiska.

Dodano 13:55 25-11-2018 Czytaj dalej →


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama