Sztuczna Inteligencja w gospodarce leśnej

Sztuczna inteligencja pozwala lepiej wykonywać pracę – przyjmuje żmudną analizę danych, a pozostawia leśnikowi podejmowanie decyzji i kreatywne myślenie.
Mapa wypadków w lesie
.jpg&w=280&h=186)
Liczba wypadków, które zdarzają się w lesie jest nadal spora, portal FIRMYLESNE.pl zbiera o nich informacje na specjalnej mapie, działania te prowadzone są ku przestrodze.
Taśmy miernicze

Pomiar sortymentu to nie zawsze zadanie drwala – pilarza, taśmą posługują się również leśniczowie i brakarze. Wbrew pozorom, wybór narzędzia pomiarowego nie jest aż tak prosty.
Wodna równowaga

W lesie pracownik powinien kontrolować ilość spożytej wody. Zaszkodzić może zarówno zbyt małe, jak i nadmierne przyjmowanie płynów.
Odzyskać zaufanie

”Trzeba szukać wspólnie rozwiązań, by przetrwać. Bo inaczej zule mogą do nas nie wrócić” – z Janem Karetko, emerytowanym dyrektorem RDLP w Olsztynie, wieloletnim nadleśniczym i leśniczym, rozmawia Rafał Jajor.
W komunalnych drzewostanach
Lasy publiczne to również lasy należące do samorządów, które także zatrudniają zulowców. Zlecenia w lasach komunalnych są jednak niestandardowe.
Zule w stanie zagrożenia

Leśny terrorysta – taki przydomek, wśród lokalnych przedsiębiorców leśnych, zyskał nieznany sprawca zniszczenia kilku maszyn leśnych w powiecie bytowskim.
Maszyny LP w czasach pandemii
Część harwesterów należących do LP pracuje normalnie, inne mają przestoje. Co o sytuacji w czasie pandemii mówią nadleśniczowie i dyrektorzy zarządzający tymi maszynami?
Dodano 16:36 25-06-2020 Czytaj dalej →Przyczepy Forst und Technik
Forst und Technik Anröchte GmbH to niewielka, rodzinna firma istniejąca od kilku lat na niemieckim rynku. Przedsiębiorstwo produkuje własne przyczepy leśne serii G-HTW.
Przez trudy do tarczy

Pomoc jest, ale chaotyczna – tak w skrócie można określić doświadczenia z procesu otrzymywania wsparcia z tarcz antykryzysowych.
Dodano 14:40 24-06-2020 Czytaj dalej →