Dodaj do ulubionych

Zul na terenie chronionym

Zul na terenie chronionym

Praca zula na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego nie różni się od tej w Lasach Państwowych, zwiększona jest jedynie różnorodność
i zakres prac ochrony ekosystemów. 

Dodano 14:54 24-11-2021 Czytaj dalej →

Więźniowie w lasach

Więźniowie w lasach

Celem programu „Praca dla więźniów” jest aktywizacja zawodowa osadzonych i wspieranie ich resocjalizacji. W lasach mają wykonywać najprostsze prace, które nie powinny wpływać na zatrudnienie w zulach.

Dodano 12:33 02-11-2021 Czytaj dalej →

Ekolog, nie abnegat

Ekolog, nie abnegat

”Nie wiem co mogłoby się stać, by Lasy Państwowe się zmieniły. My robimy swoje i presja działa” – z dr. Antonim Kostką, przewodniczącym Rady Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, rozmawia Magdalena Bodziak.

Dodano 12:26 02-11-2021 Czytaj dalej →

Konferencja „Drwal – zawód przyszłości”

Konferencja „Drwal – zawód przyszłości”

Najważniejsze jest, aby zmieniły się przepisy regulujące zasady szkolenia i egzaminowania drwali – podkreślali uczestnicy konferencji „Drwal zawód przyszłości”.

Dodano 12:19 02-11-2021 Czytaj dalej →

Planowana destrukcja?

Planowana destrukcja?

"Jak system jest zły, to lepiej go nie naprawiać, bo to przedłuża jego agonię. Niech upadnie, a na gruzach niech narodzi się nowe" – mówi dr inż. Włodzimierz Grzebieniowski, przedsiębiorca leśny, szef komisji etyki Polskiego Związku Pracodawców Leśnych. 

Dodano 11:45 02-11-2021 Czytaj dalej →

Przedsiębiorcy, a nie zło konieczne

Przedsiębiorcy, a nie zło konieczne

Niskie stawki, a przede wszystkim brak osób chętnych do pracy za takie pieniądze, jakie oferują LP – to powody złej sytuacji w usługach leśnych zdaniem zulowców.

Dodano 11:38 02-11-2021 Czytaj dalej →

Być dobrej myśli na przetargach

Być dobrej myśli na przetargach

”Lasy są przygotowane na to, że koszty usług leśnych mogą wzrosnąć. A o ile, o tym  zdecyduje rynek” – zapowiedział Jan Tabor, p.o. zastępcy dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej, podczas spotkania z przedstawicielami Polskiego Związku Pracodawców Leśnych (PZPL).

Dodano 16:02 25-10-2021 Czytaj dalej →

Pilarki akumulatorowe

Pilarki akumulatorowe

W leśnictwie pilarki elektryczne wciąż przegrywają ze spalinowym ze względu na ograniczony czas pracy akumulatora, jednak można je wykorzystywać przy lżejszych pracach pielęgnacyjnych, czy okrzesywaniu. 

Dodano 15:54 25-10-2021 Czytaj dalej →

Samochód na gaz drzewny

Samochód na gaz drzewny

Rozwiązania zasilania silników spalinowych gazem drzewnym sięgają okresu międzywojennego, a na czasy II wojny światowej przypadła kulminacja tej technologii.

Dodano 15:49 25-10-2021 Czytaj dalej →

Bez wjazdu do lasu

Bez wjazdu do lasu

Do lasu można wjeżdżać tylko drogą publiczną lub gdy zezwala na to znak. Nieświadomi tych zasad grzybiarze blokują często drogi pożarowe i wjazdy na powierzchnie robocze.

Dodano 15:41 25-10-2021 Czytaj dalej →


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama