Dodaj do ulubionych

Alergiczny wstrząs

Wstrząs anafilaktyczny może skończyć się nawet śmiercią, dlatego pracownik zula powinien powiadomić swojego pracodawcę o swojej alergii  

Nawet 14 mln Polaków ma za sobą różne objawy alergii. Reakcja alergiczna najczęściej ma łagodny przebieg. Ale może zdarzyć się wstrząs anafilaktyczny, który czasem kończy się śmiercią.

Przyczyny alergii
Lekarze widzą wiele przyczyn alergii. Główną z nich jest niska odporność organizmu ludzkiego na różne antygeny. Antygenami mogą być cząstki bakterii, wirusów, toksyn, ale także tzw. alergeny, czyli składniki środowiska naturalnego. Najczęstszymi alergenami są pyłki, zwierzęta, kurz, pleśń i jedzenie.
Skłonności do alergii są różnie rozłożone w społeczeństwie. Najbardziej narażone są osoby, których rodzice mają alergie. Wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u dziecka jest najwyższe (około 50 rpc.). Czyli jest to choroba uzależniona genetycznie. Jeśli ma się taką predyspozycję rodzinną to łatwiej o alergię, gdy ma się duży kontakt z typowymi alergenami. Mogą nimi być dym papierosowy, spaliny czy sierść kota. Zwiększać ryzyko mogą też niektóre choroby czy schorzenia takie jak astma, choroba obturacyjna płuc, częste infekcje zatok, nosa, górnych dróg oddechowych, polipy w jamie nosowej, atopowe zapalenie skóry czy poważne reakcje alergiczne w przeszłości.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 
Dodano 11:33 24-11-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama