Dodaj do ulubionych

Zrębki w kolorach

Zrębka może służyć do użyźniania ogrodowej ziemi, ale także do jej dekoracji

Zrębki dekoracyjne – czyli inaczej po prostu barwione. Najczęściej występują w pasujących do miejskiej zieleni, kolorach: żółtym, ceglastym, brązowym. Do ich produkcji potrzebny jest oczywiście rębak, ale również moduł barwiący. Dekorowanie odbywa się w czasie zrębkowania. Zabarwionym materiałem można udekorować ogrodowe lub miejskie ścieżki i klomby.  

Trend na barwienie zrębki pochodzi z USA. Za oceanem preferowana jest frakcja szarpana, nieregularna, podczas gdy klienci europejscy (w tym również polscy) preferują regularny kształt pojedynczego elementu. W USA popularne są kolory neutralne, stonowane, a tymczasem Polacy wolą materiał o bardziej jaskrawych barwach. W każdym razie zainteresowanie zrębką barwioną powoli rozwija się również u nas. A produkować jest z czego – taki materiał da się wykonać zarówno ze świeżego drewna, jak na przykład ze starych palet.
Artur Głowa, z Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni zastrzega jednak, że wytwarzanie zrębki dekoracyjnej ma sens, gdy ktoś posiada już rębak.  – Nie ma sensu kupować go tylko do barwienia. Rębak zasadniczo służy do innych celów, dlatego zajmowaliśmy się tym tematem pobocznie, pilotażowo – tłumaczy Artur Głowa.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 12:07 24-11-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama