Dodaj do ulubionych

Roszady w Lasach Państwowych

Trwają roszady na stanowiskach kierowniczych w LP. W lutym powołano Bogusława Piątka na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej. Zastąpił Andrzeja Borowskiego, którego odwołano jeszcze z końcem stycznia.

Piątek jest absolwentem leśnictwa na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Swoją karierę zawodową od początku związał z Lasami Państwowymi. Od 11 lat pełnił funkcję nadleśniczego w Nadleśnictwie Łochów (RDLP w Warszawie).

Jeszcze z końcem stycznia nowym dyrektorem RDLP w Olsztynie został natomiast Mariusz Orzechowski. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Czyżyka. Orzechowski dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. rozwoju w olsztyńskiej dyrekcji. Ma 40 lat. Jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.

Odwołano także Leszka Banacha, dyrektora RDLP w Zielonej Górze. Banach jednostką RDLP kierował od stycznia 1998 roku (20 lat). Zastąpił go Wojciech Grochala – dotychczasowy nadleśniczy nadleśnictwa Głusko (RDLP w Szczecinie). Nowy dyrektor pracował wcześniej m.in. jako leśniczy leśnictwa Smolarz (Nadleśnictwo Smolarz, RDLP w Szczecinie).

Od 25 stycznia br. dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku jest natomiast Bartłomiej Obajtek. Zastąpił  na stanowisku Adama Kwiatkowskiego, który sprawował tę funkcję od 2015 roku. Nowy dyrektor RDLP od 16 lat związany jest z Lasami Państwowymi. W 2002 roku ukończył Wydział Leśny, a w 2004 roku – wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej w Krakowie.

Karierę zawodową zaczął w 2002 roku jako stażysta w Nadleśnictwie Myślenice i tam pracował do 2006. W latach 2007-2015 Bartłomiej Obajtek pracował na stanowisku starszego specjalisty ds. stanu posiadania w Nadleśnictwie Gdańsk. Od 2016 roku piastował stanowisko szefa Nadleśnictwa Choczewo.
Źródło: lasy.gov.pl

 
Dodano 16:58 21-02-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama