Dodaj do ulubionych

Targi Las-Expo 2018

Kolejna edycja targów Las-Expo W 2018 roku zgromadziła w tym roku 50 firm z Polski, Włoch, Słowenii i Niemiec.

Ekspozycja prezentowała między innymi: narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna.

Pojawiły się tradycyjnie środki ochrony przed szkodnikami, szkółkarstwo, systemy monitoringu i ochrony przeciwpożarowej lasów.

Ekspozycje znanych marek można było znaleźć zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym, i choć kapryśna pogoda przedwiośnia sprawiała, że prezentacje działania maszyn na żywo były utrudnione, to jednak znajdowały fanów.

Podobnie jak w latach ubiegłych targi Las-Expo objęte zostały patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr. inż. Andrzeja Koniecznego.

Gościem targów 2018 był natomiast dr Andrzej Matysiak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, który wziął udział w uroczystości otwarcia targów.

Tegoroczna wystawa nawiązywała do kampanii „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”. Zainteresowani mogli rozmawiać z leśnikami o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz korzyściach z niej płynących dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody.

Atrakcją targów Las-Expo od lat są popisy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Ich muzyki nie zabrakło również w tym roku, zarówno podczas uroczystości otwarcia i gali, jak również w ciągu trzech targowych dni.
Kolejna, 19. edycja targów odbędzie się w przyszłym roku od 15 do 17 marca.
Dodano 13:55 22-04-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama