Dodaj do ulubionych

Przetargi na usługi leśne 2018

Lasy Państwowe przedstawiły wyniki przetargów na usługi leśne realizowane w 2018 roku według stanu na 19 lutego 2018 roku.

Prezentujemy wraz z mapami

Przypomnijmy w tym roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące elektronizacji zamówień publicznych i od 18 października dokumentacja przetargowa, w tym JEDZ mogą być dostarczane zamawiającemu tylko w wersji elektronicznej, podpisanej elektronicznym podpisem kwalifikowanym.

W związku z tym LP będą chciały zorganizować przetargi na usługi leśne przed tym terminem.

 

 

Przetargi na usługi leśne na rok 2018 w liczbach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz mapę w powiększeniu klik

 


•     Na 430 nadleśnictw ok. 370 organizowało przetargi na lata 20118-2020. Pozostałe miały umowy wieloletnie. Dane dotyczą tych jednostek, które przeprowadzały teraz przetargi.
•    Dokładnie 152 nadleśnictwa zastosowały w przetargach wzorcową dokumentację opracowaną przez DGLP (opisywaliśmy ją dokładnie w GAZECIE LEŚNEJ przed przetargami). 210 nadleśnictw nieznacznie zmodyfikowało tę dokumentację, 2 wprowadziły istotne zmiany, a 2 w ogóle jej nie zastosowały.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz mapę w powiększeniu klik

 

•    Podział na pakiety: w 77 nadleśnictwach dominują pakiety jednoleśnictwowe, 285 kilkuleśnictwowe, w 58 są pakiety wielkości obrębów, a w 8 wielkości całych nadleśnictw
•    Pakiety harwesterowe są w 27 nadleśnictwach

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz mapę w powiększeniu klik

 

 

 

• Zagospodarowanie jest rozliczane w 178 nadleśnictwach w jednostkach naturalnych, a w 252 wg katalogu

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz mapę w powiększeniu klik

 

 

 • Pozyskanie jest rozliczane w 132 nadleśnictwach wg katalogu, w 252 nadleśnictwach w jednostkach naturalnych, a w sposób mieszany w 27 nadleśnictwach


 

 

 

 

 

 

 

Zobacz mapę w powiększeniu klik

 

•    Zrywka jest rozliczana w 57 nadleśnictwach wg katalogu, w 329 nadleśnictwach w jednostkach naturalnych, a w sposób mieszany w 16 nadleśnictwach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz mapę w powiększeniu klik

 

•   Pakiety poszły mniej więcej w cenie zamawiającego w 336 nadleśnictwach, w 35 nadleśnictwach po cenach zaniżonych (najbardziej w nadleśnictwach poklęskowych), a w 56 nadleśnictwach zule wywalczyły większe kwoty (najbardziej w RDLP Toruń, gdzie stawki były dotąd niskie)

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz mapę w powiększeniu klik


•   W 362 nadleśnictwach nie było unieważnionych pakietów, w 67 unieważniano od jednego do 8 pakietów, a w jednym nadleśnictwie unieważniono kilkanaście pakietów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz mapę w powiększeniu klik

 


•   Na 19 lutego zakontraktowano 79 proc. pakietów, 14 proc. było unieważnionych, a 7 proc. w trakcie rozpatrywania. Na mapie zaawansowanie kontraktowania pakietów w procentach.

Źródło: DGLP
Dodano 11:50 23-05-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama