Dodaj do ulubionych

Polacy nagradzani w Stihl Timbersports

Jacek Groenwald okazał się najlepszy podczas tegorocznych zawodów w sportowym cięciu i rąbaniu drewna „Stihl Lion’s Trophy”. 3 czerwca, w Tarnowie Podgórnym, o tytuł najlepszego drwala w Polsce walczyła ścisła czołówka polskich zawodników. Drugie miejsce na podium zajął Arkadiusz Drozdek. Trzecia pozycja przypadła Michałowi Dubickiemu.

Najlepsi drwale w kraju zmierzyli się ze sobą w czterech konkurencjach, wykonywanych na czas, jedna po drugiej, z wykorzystaniem pił ręcznych, pilarek oraz siekier: Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck i Standing Block Chop.

Zawody Lion’s Trophy rozgrywane były w systemie pucharowym.

Z kolei Michał Dubicki, zdobywca trzeciego miejsca w  Stihl Lion’s Trophy”, zajął wcześniej piątą pozycję w międzynarodowych zawodach w sportowym cięciu i rąbaniu drewna na czas Champions Trophy, które odbyły się 26 maja w Marsylii.

Zwycięzcą tych zawodów został Stirling Hart z Kanady. Drugi był Nowozelandczyk Jason Wynyard, a trzeci Mitch Argent z Australii.

Stihl Timbersports Series to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, wyczynowej siekiery i specjalnej piły ręcznej.
Dodano 13:49 20-06-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama