Dodaj do ulubionych

Konferencja IFBC 2018

Eksperci w zakresie leśnictwa z całego świata wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Biznesu Leśnego (International Forest Business Conference) 2018. Wydarzenie dobyło się w dniach 6-8.06.2018 r. w Hotelu Kiston na Kaszubach.

Konferencja była okazją do dyskusji na temat najważniejszych trendów kształtujących dzisiejsze leśnictwo, przemysł drzewny oraz rynek surowca drzewnego.

Głównym organizatorem spotkania była firma Forest Business Analytics.
– Transformacja jaką możemy zaobserwować w różnych przedsiębiorstwach zmierza do bardziej zrównoważonej i wydajnej biogospodarki, opierającej się na działaniach mających na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla, promocji drewna jako materiału odnawialnego, czy też optymalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Chcieliśmy również zwrócić uwagę naszych uczestników na trendy, które kształtują światowy rynek inwestycji leśnych oraz rozwój technologiczny – podkreśliła Karolina Chudy, prezes zarządu Forest Business Analytics.

Podczas obszernej sesji na temat nowych technologii zaprezentowano innowacyjne rozwiązania takich firm jak: Remsoft (Kanada), Simosol (Finlandia), Taxus IT (Polska) czy polskiej firmy Takma. Wszystkie projekty miały na celu poprawienie jakości pracy w lesie, optymalizację kosztów oraz oczywiście zwiększenie zysków ekonomicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również sesja na temat inwestycji leśnych, na której eksperci zaprezentowali perspektywę rozwoju rynku leśnego, omówili nadchodzące wyzwania oraz potencjalne rozwiązania dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

Jak zaznacza Karolina Chudy, pomysł na zorganizowanie International Forest Business Conference (IFBC) powstał dość naturalnie. – Pochodzimy z Polski i chcemy promować wschodnioeuropejski rynek leśno-drzewny, jako miejsce, w którym można bezpiecznie ulokować kapitał oraz rozwijać swój biznes. Widzimy ogromny potencjał rozwoju sektora leśnego i przemysłu drzewnego w rejonie Europy Wschodniej. Dzięki IFBC, chcieliśmy również dać możliwość polskim firmom na prezentację i pokazanie się z jak najlepszej strony na międzynarodowych wodach, promując przy tym polską kreatywność i innowacyjność – mówi prezes zarządu Forest Business Analytics.

W IFBC wzięli udział uczestnicy z różnych zakątków świata, takich jak Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Finlandia, Włochy, Hiszpania, Kanada, Rosja, Norwegia, Łotwa, Węgry oraz oczywiście Polski.

– Jestem przekonana, że tego typu wydarzenia w Polsce są niezmiernie potrzebne, aby promować nasz polski rynek, który jest bardzo perspektywiczny. Co więcej, nie tylko my to zauważamy. W ostatnich latach możemy zaobserwować na polskim rynku leśno-drzewnym zdecydowany wzrost inwestycji zagranicznych, międzynarodowych organizacji, które szukają alternatyw – dodaje Chudy.

Kolejna edycja International Forest Business Conference odbędzie się za dwa lata. Więcej informacji na temat IFBC2020 oraz kursów z alternatywnego inwestowania można będzie uzyskać wkrótce na stronie internetowej www.fba-events.com 
Dodano 13:57 20-06-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama