Dodaj do ulubionych

Konsultacje społeczne dokumentów LP

Trwają konsultacje wewnętrznych dokumentów LP, mających wpływ na pracę zuli. Chodzi o zasady pomiaru miąższości drewna oraz klasyfikację jakościowo-wymiarową.

Lasy pracują nad następującymi projektami:
Warunki techniczne – Zasady przygotowania do pomiaru, pomiar, obliczanie miąższości i cechowanie surowca drzewnego, Drewno wielkowymiarowe liściaste, Drewno wielkowymiarowe liściaste kłodowane, ramowe warunki techniczne – Drewno okleinowe.

Uwagi do tych projektów można było zgłaszać do 12 października br.
Swoje stanowisko przesłała Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. PIGPD uznała, że trzy pierwsze ww. projekty są wadliwe – "zawierają istotne błędy formalne, oraz warunki i opisy istotnie pogarszające jakość drewna w obrębie poszczególnych klas jakościowo-wymiarowych, jak również wprowadzają metody pomiaru mogące naruszać interesy kupujących, a przynoszące nieuprawnione korzyści sprzedawcy."


Jednocześnie PIGPD wskazała, że "trwająca obecnie sprzedaż drewna na cały rok 2019 dotyczy sortymentów opisanych, sklasyfikowanych i wycenionych zgodnie z obowiązującymi w tym momencie warunkami technicznymi i normami. Tym samym wprowadzenie nowych warunków technicznych, jako podstaw klasyfikacji i pomiaru już zakupionego drewna, nie jest możliwa w trakcie 2019 r., gdyż oznaczałoby to zmianę podstaw jego wyceny, czyli poważne naruszenie warunków umów na jego zakup."
 
Dodano 13:59 24-10-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama