Dodaj do ulubionych

Świąteczne drzewo

Świerk czy jodła – przed tym dylematem stają przed świętami miłośnicy naturalnych choinek. Wybór zależy od ich preferencji i zamożności portfela

Podczas zakupu bożonarodzeniowej choinki zwracamy uwagę przede wszystkim na jej pokrój, ułożenie pędów oraz wielkość. W obecnych czasach nie ograniczamy się wyłącznie do najpopularniejszego gatunku , czyli świerka pospolitego.

Pachnąca czy trwała
Większość osób jest zwolennikami żywej choinki, która ma niezwykły żywiczy zapach. W sprzedaży dostępne są drzewka takie jak: świerk pospolity, świerk kłujący (nazywany srebrzystym), jodła kaukaską oraz sosna pospolita.

Zwolennicy w pełni ekologicznych choinek preferują drzewka w doniczkach, które po świętach nie lądują na śmietniku, za to wiosną zostaną posadzone w ogrodzie. Kupując drzewko warto sprawdzić czy rzeczywiście były uprawiane w pojemniku, czy tylko wsadzone do niego z gruntu, a korzenie przycięte (np. poprzez wybicie z doniczki).

Wyłącznie ukorzeniona roślina jest w stanie przetrwać oraz taka, która będzie przechowywana w mieszkaniu około dwóch tygodni. W celu dokonania udanego zakupu i zminimalizowania ryzyka, że trafimy na drzewko chore, przesuszone lub osłabione najlepiej wybrać się do specjalistycznego centrum ogrodniczego.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

Dodano 14:08 28-11-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama