Dodaj do ulubionych

Czasomierz zula

Zegarek dla pracownika firmy leśnej powinien być odpowiednio wytrzymały
i niezawodny.


Praca w lesie nie należy do najłatwiejszych i w dodatku bywa wciągająca, dlatego zegarki naręczne pomogą pracownikowi leśnemu w szybkim ustaleniu końca pracy czy przerwy. Te standardowe mogą jednak nie wytrzymać trudów w terenie. Dlatego też warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt.

Co warto wiedzieć?
Przy wyborze zegarka do lasu należy zwrócić uwagę na:
•    materiał, z którego została wykonana koperta, a więc konstrukcja, do którego przymocowany jest jego mechanizm. Jest to swoista osłona, która pełni także funkcję ozdobną, ale dodatkowe jej wyposażenie pełni różne funkcje.
•    rodzaj szkiełka które, obok koperty, jest elementem ochronnym zegarka i mechanizmu. W zależności od zastosowanego mamy różne stopnie wytrzymałości na zarysowania i uszkodzenia. Występują także szkiełka z antyrefleksem, które umożliwiają odczytać czas w różnych warunkach świetlnych.
•    klasę wodoodporności, czyli do jakiej głębokości zegarek odporny jest na zanurzenie. Podczas pracy w terenie może się zdarzyć, że zostanie się zmoczonym do ostatniej suchej nitki albo przez przypadek wpadnie do kałuży.
•    zasilanie, które pozwala zegarkowi na wykonanie swojej pracy, a więc odmierzenie nieubłagalnie upływającego czasu. Tutaj mamy jedynie dwa rodzaje, z czego jeden obecnie jest rzadko stosowany w nowoczesnych zegarkach.
•    materiał paska umożliwiającego noszenie zegarka na ręce. Każdy użytkownik ma swoje preferencje i upodobania co do tego elementu dodatkowego wyposażenia, który dla niektórych użytkowników jest niezbędny.
•    mechanizm zegarka, a więc jego „serce”. To on odpowiedzialny jest za wskazywanie konkretnej godziny. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów i wszystko zależy od upodobań i wygody użytkownika.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 
Dodano 13:20 22-03-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama