Dodaj do ulubionych

Pilarki nowej generacji

 

Premiera nowej generacji profesjonalnych pilarek Husqvarna o pojemności 50 cm³ towarzyszy obchodom 60-lecia produkcji tych urządzeń oraz 330-lecia istnienia marki Husqvarna


Okrągłe rocznice w firmie to dobry moment, aby pokazać nowe, innowacyjne maszyny.
Husqvarna w tym roku ma co świętować – 330 lat swojego istnienia, do tego 100-lecie produkcji kosiarek i 60-lecie produkcji pilarek.


Powyższe rocznice są idealną okazją wprowadzenia na rynek dwóch nowych modeli pił mechanicznych – Husqvarna 550 XP® Mark II i Husqvarna 545 Mark II. Maszyny te zostały zaprojektowane zgodnie z oczekiwaniami użytkowników oraz w oparciu o kilkudziesięcioletnie doświadczenie firmy w produkcji pilarek. Premierowe modele zostały zaprezentowane 15 marca na stoisku Husqvarna podczas Targów Las-Expo w Kielcach.

– Sektor leśny, a zwłaszcza pilarki są i pozostaną dla nas zasadniczą częścią naszego biznesu. Bardzo się cieszę, że od dzisiaj nowe maszyny Husqvarna są dostępne na jednym z najważniejszych dla nas rynków – powiedział podczas prezentacji w Kielcach Hans-Joachim Endress, wiceprezydent sprzedaży Husqvarna na Europę Środkową i Wschodnią.

Nowe standardy pilarek
Premierze nowych pilarek na Las-Expo towarzyszyła wystawa historycznych modeli Husqvarna.
– Możemy porównać sobie jak na przestrzeni minionych 60 lat zmieniały się nasze konstrukcje, ich waga, czy budowa – podkreślał Maciej Konieczny, dyrektor handlowy Husqvarna Poland.

Pilarki Mark II to maszyny stworzone od podstaw, z  nowymi rozwiązaniami i designem, zoptymalizowane pod kątem pracy w lesie i pielęgnacji drzew miejskich dla najbardziej wymagającej grupy profesjonalnych użytkowników. Cechuje je najwyższa wydajność cięcia w swojej klasie, przyspieszenie i wysoki moment obrotowy.

Jak mówi GAZECIE LEŚNEJ Ryszard Wójtowicz, regionalny manager ds. obsługi posprzedażowej Husqvarna na Europę Wschodnią, pilarki Mark II powstały we współpracy z ich profesjonalnymi użytkownikami i są to zupełnie nowe konstrukcje, zaprojektowane od zera: skrzynia korbowa, wał korbowy, tłok, cylinder czy układ dolotowy. Z poprzednich generacji pozostały w zasadzie tylko korki paliwa oraz oleju. Rozbudowano układ chłodzenia, który teraz jest jeszcze wydajniejszy, zmieniono konstrukcję tłumika.

Swego rodzaju nowością jest filtr powietrza, który jest przeprojektowaną wersją filtra modelu Husqvarna 572 XP®. Wspiera go system wstępnego oczyszczania powietrza Air Injection. Ponadto nowe pilarki są wyposażone w zoptymalizowaną wersję AutoTune, nowe oprogramowanie modułu zapłonowego i elektroniczną kalibrację gaźnika. Za sprawność cięcia odpowiada układ tnący zaprojektowany specjalnie dla tych modeli pilarek, na który wydajny i trwały łańcuch X-CUT SP33G produkowany w Szwecji przez firmę Husqvarna oraz prowadnica X-Force 15” o zwiększonej trwałości.

Technikalia
Husqvarna 550 XP® Mark II jest to pilarka z silnikiem o pojemności 50,1 cm3 i mocy 3,0 kW. W mgnieniu oka rozpędza on łańcuch tnący do 26,1 m/s. Zapewnia to wysoką wydajność okrzesywania i przerzynki małych oraz średnich drzew.

Model ten z pewnością sprawdzi się podczas cięć pielęgnacyjnych. Systemy, które wspomagają pracę to znane już: Low Vib, Air Injection, X-Torq, AutoTune, oraz opcjonalnie podgrzewane uchwyty wraz z gaźnikiem.

Husqvarna 545 Mark II ma nieco niższe parametry (silnik generuje moc 2,7 kW) i składa się z innych podzespołów. Całość robi spore wrażenie, a odwiedzający stoisko marki mogli się o tym przekonać testując oba modele w specjalnie do tego celu przygotowanej strefie podczas Targów Las-Expo w Kielcach.

Jak zaznaczył Hans-Joachim Endress, Husqvarna stale unowocześnia swoje produkty. Zamierza też nadal rozwijać sieć dilerską. W planach jest wprowadzanie na polski rynek coraz większej ilości robotów koszących Automower, urządzeń zasilanych akumulatorowo, a także kolejnych modeli pilarek. Czego przedstawiciele firmy życzą sobie z okazji rocznic?

– Oczywiście jako firma chcielibyśmy pozostać na topie marek, które oferują sprzęt takiego typu jak nasz. Tak jak zaznaczyłem, liczy się dla nas rozwój przedsiębiorstwa oraz integrowanie ze sobą środowiska np. leśnego z naszą firmą. Tworzymy ze sobą przyjazne stosunki i staramy się je jeszcze bardziej z naszymi klientami zacieśniać. Jest to dla nas ważne, aby tworzyć społeczność i być jej częścią – podsumował Hans-Joachim Endress.
Jarosław Harhura
Dodano 13:31 22-03-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama