Dodaj do ulubionych

Zmagania drwali w Spychowie

Już po raz dziesiąty w Nadleśnictwie Spychowo 1 marca odbyły się zawody drwali.

W tym wydarzeniu uczestniczą pracownicy Zakładów Usług Leśnych, które świadczą usługi w tej jednostce. W tym roku rywalizowało 16 zawodników, w tym gościnnie uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.

O nagrodę główną – symboliczną złotą siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo, rywalizowano w takich konkurencjach jak: ścinka drzew, okrzesywanie, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność oraz wymiana piły łańcuchowej.

Najważniejszą ideą tego wydarzenia jest promocja BHP podczas prac leśnych. I to właśnie na wszelkie zachowania zawodników podczas konkurencji oraz sprzęt wpływający na bezpieczną pracę, sędziowie zwracają największą uwagę. Ponieważ praca pilarza należy do bardzo niebezpiecznych zawodów, nie szybkość wykonania zadania liczy się najbardziej, a dokładność i dbanie o własne bezpieczeństwo oraz osób znajdujących się w najbliższej okolicy.

Tegorocznym najlepszym pilarzem i jednocześnie najbezpieczniej pracującym drwalem został Sylwester Jurczyk z Drewpolu, II miejsce przypadło Wiesławowi Myślakowi z ZUL Żubr, a na III miejscu znalazł się Rafał Szmigiel, również z ZUL Żubr. Tym samym Zakład Usług Leśnych Żubr Trzcińscy & Koźmiński wygrał w klasyfikacji na najlepszy ZUL.

Dodatkowymi atrakcjami były – konkurencje dla publiczności – Wielobój Drwala, stoiska promujące sprzęt do prac leśnych i BHP oraz pokaz zrywki nasiębiernej drewna w wykonaniu Kamila Kaczyńskiego z ZUL „B.Skłodowska, D.Kaczyński” – Wicemistrza Świata Operatorów Forwarderów (Forwarder World Cup 2017) oraz trzykrotnego Mistrza Polski (2014, 2016, 2018), który również świadczy swoje usługi na terenie Nadleśnictwa Spychowo.
Tekst i fot. Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo
Dodano 14:05 12-03-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama