Dodaj do ulubionych

Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna zarówno w czasie ćwiczeń, jak i pracy pozwala zachować komfort termiczny w niesprzyjającą pogodę – w upale, deszczu i na wietrze

Praca w lesie wiąże się z intensywnym wysiłkiem i w często niesprzyjających warunkach pogodowych. Ubrania wilgotne od potu, śniegu lub deszczu powodują spory dyskomfort w czasie pracy, zwłaszcza kiedy do tego mocno wieje.

Warto do lasu zaopatrzyć się w specjalną bieliznę termoaktywną i termiczną, która uchroni przed wychłodzeniem i nadmiernym przegrzaniem.

Odporna na wilgoć
Zwykła, bawełniana koszula jest przyjemna w dotyku, ale szybko przemaka, a później długo schnie.

Tymczasem bielizna termoaktywna jest wykonana z materiałów sztucznych, takich jak poliester czy poliamid. Istotną zaletą tych tkanin jest to, że gdy przyjmą one nadmiar wilgoci, będą ją transportowały na zewnątrz, dzięki czemu skóra pozostanie względnie sucha i nie grozi nam wychłodzenie podczas największych mrozów.

Dodatkowo bielizna termoaktywna charakteryzuje się większą elastycznością, a dzięki temu lepszym dopasowaniem, co ma również istotne znaczenie przy odprowadzaniu nadmiaru potu ze skóry. Dlatego też stosuje się tkaniny odporne na rozciąganie, a przede wszystkim ściśle przylegające do ciała.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

Dodano 13:53 25-06-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama