Dodaj do ulubionych

Kask do lasu

Kask to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia drwala. Ma nie tylko chronić, ale również zapewnić dobrą widoczność i komfort w pracy

"Po co mi kask, kiedy spada na mnie drzewo", to stwierdzenie zna zapewne każdy drwal. Oczywiście, że w krytycznej sytuacji nakrycie głowy na niewiele się zda, ale nie o to przecież chodzi!
Kask chroni przed urazami spowodowanymi przez mniejsze leśne "pociski", takie jak odrywające się gałęzie. Obrażenia spowodowane trafieniem – nawet pozornie lekkim i niegroźnym fragmentem drzewa – mogą się okazać groźne.

Dla bezpieczeństwa
Ochrona zapewniona przez kask nie kończy się jednak na tym. Jego kolor – zgodnie z przepisami, jaskrawy, czerwony lub pomarańczowy – w połączeniu z odblaskową kamizelką stanowi doskonałe zabezpieczenie. W końcu drwal widoczny to drwal bezpieczny.
Dobry kask spełnia szereg norm.

Mowa tu o normie "Przemysłowego kasku ochronnego" EN 397, zgodnie z którą na kasku powinny być trwale umieszczone informacje na temat jego właściwości ochronnych, a także tworzywa, z którego został wykonany, rozmiaru, numeru identyfikacyjnego, itd. Osobnym normom podlega także osłona twarzy – EN 166 i EN 1731, a także ochronne słuchawki – EN 352. Kupując kask dowolnej firmy trzeba zatem zwrócić uwagę na te ważne elementy.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 14:15 25-06-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama