Dodaj do ulubionych

Poradnik arborysty

Pielęgnacja drzew musi być dobrze przemyślana – nieprawidłowe postępowanie może powodować ogromne problemy w przyszłości.

Zadajemy sobie bardzo często pytania: co musimy zrobić i jak to zrobić gdy już posadzimy drzewo, a chcemy, żeby miało stworzone odpowiednie warunki do długoletniego życia.


Podstawowym, najpopularniejszym zabiegiem w pielęgnacji drzew jest przycinanie, ale aby dokładnie zrozumieć cały mechanizm cięć należy zrozumieć biologię drzewa.


Złe, nieprawidłowe cięcia powodują uszkodzenia, a bardzo często doprowadzają do zniszczenia drzewa, dlatego w działaniach pielęgnacyjnych musimy uwzględnić fazy rozwojowe w cyklu życia drzew.


Najczęściej spotykane cięcia wykonywane są na drzewach młodych i dojrzałych;  na drzewach sędziwych i weteranach prace pielęgnacyjne muszą być realizowane i planowane przez fachowców dysponujących przede wszystkim specjalistyczną wiedzą połączoną z długoletnią praktyką.

Całościową pielęgnacją drzew zajmują się arboryści, którzy prócz znajomości sprzętu i technik wspinaczki linowej po drzewach, swoją wiedzę fachową czerpią z różnych dziedzin naukowych takich jak dendrologia, fizjologia roślin, mykologia, gleboznawstwo czy fitopatologia.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


Dodano 14:22 23-08-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama