Dodaj do ulubionych

Drzewna ewidencja

W uporządkowaniu zieleni pomaga inwentaryzacja dendrologiczna, która powinna być przeprowadzona zarówno w ogrodach, ogródkach przydomowych, jak i na większych przestrzeniach takich jak parki miejskie, osiedla czy inne miejsca publiczne wypełnione zielenią.


Wykonywana przez arborytsów inwentaryzacja dendrologiczna jest podstawową czynnością, którą należy wykonać przed rozpoczęciem projektowania zieleni, jest także wymogiem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w celu wycinki drzewa lub realizacji samego projektu.


Oceny i pomiary
Inwentaryzacja dendrologiczna przynosi wiele korzyści. Dzięki odpowiednio sporządzonej dokumentacji, która stanowi szczegółową bazę informacji, można przygotować projekt szaty roślinnej, projekt budowlany, jak również jest bardzo pomocna podczas procesu planowania budowy czy większej inwestycji publicznej.

Osoby wykonujące inwentaryzację dendrologiczną powinny wykazać się poza praktyczną i podstawową umiejętnością mierzenia, obliczania i rysowania – przede wszystkim ogromną wiedzą dendrologiczną, popartą wykształceniem i praktyką zawodową.

Prawidłowo przeprowadzona inwentaryzacja dendrologiczna powinna składać się z dwóch części: opisowej i graficznej.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 13:12 29-11-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama