Dodaj do ulubionych

Jubileusz Husqvarny

Firma Husqvarna obchodzi w 2019 roku jubileusz 60-lecia wprowadzenia na rynek pierwszej pilarki.
W listopadzie 1959 r. na zamówienie właściciela lokalnego tartaku wyprodukowano pierwszą pilarkę – Husqvarna 90.

Miała się ona wyróżniać obniżonym poziomem hałasu. W kolejnych latach powstawały kolejne modele: Husqvarna 65 i Husqvarna 180 – z nowatorskim systemem antywibracyjnym, który radykalnie zmniejszył poziom drgań, Husqvarna 162 – z automatycznym hamulcem, Husqvarna 50 Rancher – popularna wśród rolników, jak i właścicieli lasów w Stanach Zjednoczonych, a w 1997 r. Husqvarna 335 XPT – pilarka dla arborystów.


W 2001 r. do sprzedaży trafiła profesjonalna pilarka Husqvarna 346 XP nowej generacji. Natomiast w marcu 2019 roku, z okazji jubileuszu 60-lecia, zadebiutowały na polskim rynku pilarki Husqvarna 550 XP Mark II i Husqvarna 545 Mark II.

– W ciągu 60 lat firma Husqvarna wyznaczała kierunki rozwoju i obowiązujące standardy dla pilarek zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, podążała za światowymi trendami. Do dziś projektujemy i testujemy maszyny wspólnie z najbardziej doświadczonymi drwalami i profesjonalnymi użytkownikami na całym świecie, bo dobra pilarka to taka, która zapewnia nie tylko znakomite rezultaty pracy, ale także bezpieczeństwo i wygodę pracy użytkownikowi – podkreśla Marcin Andrzejczyk, regionalny manager marketingu na Europę Wschodnią Husqvarna.


Świętując jubileusz 60-lecia, Husqvarna wydała również specjalną płytę winylową ze specjalną ścieżką dźwiękową z wykorzystaniem historycznych modeli pilarek Husqvarna oraz drobne gadżety firmowe z jubileuszowym logotypem.
Dodano 16:30 10-12-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama