Dodaj do ulubionych

Nowy łańcuch Stihl

W 2020 roku firma Stihl wypuści na rynek nowe modele łańcuchów z podziałką 0.325” i szerokością ogniwa prowadzącego 1,3 mm. Nowe łańcuchy będą miały oznaczenie RM PRO (Rapid Micro) i RS PRO (Rapid Super).

Pierwszy z nich (RM) będzie posiadał zęby tnące typu półdłuto, a drugi (RS) – pełne dłuto. Dodatkowo łańcuch RM klienci będą mogli wybrać z ogniwami antyodbiciowymi, wówczas taki łańcuch będzie miał oznaczenie RM3 PRO. W takiej konfiguracji staje się on bezpośrednim konkurentem dla łańcuchów Husqvarna SP33G X-CUT i Oregon SpeedCut 95TXL, które posiadają identyczne parametry.

Wraz z nowymi łańcuchami w ofercie pojawi się także nowa prowadnica Light04.

Stihl twierdzi, że nowe łańcuchy PRO są opracowane od samego początku, od podstaw. Ich głównym przeznaczeniem jest praca z pilarkami MS 261 i MS 271 o pojemności 50 cm3. Polecane są także do innych pilarek o mocy od 2,2 do 3,0 kW.

Podobnie jak ww. konkurenci, łańcuchy powinny być ostrzone pilnikiem fi 4,8 mm, czym różnią się od łańcuchów z podziałkami Picco ?, które powinny być ostrzone okrągłym pilnikiem fi 4,0 mm. Nowe łańcuchy są wstępnie rozciągnięte w fabryce, aby zmniejszyć rozciąganie nowego łańcucha.

Nowe łańcuchy z prowadnicą będą dostępne w czterech różnych długościach (14”, 16”, 18”, oraz opcjonalnie 20”). Na rynku zagoszczą (lub już zagościły – na moment redagowania tego artykułu jeszcze nie były dostępne) od lutego 2020 roku. Już teraz występują w długościach 13” oraz 15” które to długości będą wycofywane do 2024 roku.
Źródło: Forestry.com
Dodano 13:36 20-02-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama