Dodaj do ulubionych

Awanse, nagrody i spory związków

Michał Woś – minister środowiska, poparł Andrzeja Koniecznego na stanowisku dyrektora generalnego LP oraz zapowiedział awanse dla 1/3 załogi.

Decyzję podjął podczas spotkania, które odbyło się 2 czerwca w siedzibie resortu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Lasów Państwowych i część związków zawodowych: Związek Leśników Polskich w RP, Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa i Ochrony Środowiska ZZ „Budowlani” oraz KSDiOŚ NSZZ „Solidarność”-80 i ZZ PTL.

Na spotkaniu nie pojawili się przedstawiciele KSPL NSZZ „Solidarność” i KSZNOŚiL NSZZ „Solidarność”, którzy wcześniej wyrazili wotum nieufności wobec Andrzeja Koniecznego. Krytykowali oni ostatnie roszady na stanowiskach dyrektorów LP. Związki, które były obecne na spotkaniu z ministrem Wosiem odcięły się od tej krytyki.


Jak podaje ZLP w RP na swojej stronie internetowej, podczas spotkania Minister Michał Woś uznał, że sytuacja LP stabilizuje się, ale wciąż jest niepewna. Pomimo to minister potwierdził  uruchomienie awansów dla 1/3 załogi od lipca br., z którymi wiążą się podwyżki.

Przewodniczący ZLP w RP złożył także wniosek o uruchomienie nagrody z okazji Dnia Lasu dla wszystkich pracowników Lasów Państwowych w równym wymiarze.
Dodano 11:46 25-06-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama