Dodaj do ulubionych

Medialny Leśnik w Tucholi

Uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi wydadzą własną gazetę – odbędzie się to w ramach projektu „Medialny Leśnik”, który obejmie również warsztaty dziennikarskie.


Porozumienie w tej sprawie 8 października 2020 r. w Tucholi podpisali Piotr Marciniak, dyrektor Technikum Leśnego w Tucholi i pomysłodawca projektu Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ i prezes wydawnictwa Lasmedia.  


Przez niemal cały rok szkolny uczniowie pod okiem profesjonalnych dziennikarzy i redaktorów z wydawnictwa Lasmedia będą pracować nad stworzeniem prawdziwej gazety, która na koniec projektu zostanie wydrukowana i kolportowana przez szkołę.


W ramach zajęć odbędą się też praktyczne warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Rafała Jajora. Pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu odbyło się także 8 października. Otworzył je dyrektor Piotr Marciniak, który podkreślił znaczenie dodatkowych umiejętności, jakie młodzież zdobędzie dzięki projektowi. Nad pracą młodzieży ze strony szkoły czuwać będzie wicedyrektor Anna Stybaniewicz-Pik.


Projekt jest objęty patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska, a także patronatem honorowym i wsparciem PGL Lasy Państwowe.


 
Dodano 19:17 26-10-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama