Dodaj do ulubionych

Forwardery gaśnicze Ponsse

Ponsse wprowadza do swojej oferty sprzęt gaśniczy, który jest instalowany na skrzyni ładunkowej forwarderów.


– Maszyna leśna to najbardziej naturalny i skuteczny sposób na dotarcie do miejsca pożaru lasu. Operacje w trudnym terenie są dla niej drugą naturą, a ich system hydrauliczny ma więcej niż wystarczającą wydajność w trudnych warunkach. Kiedy służby ratownicze zapytały nas, czy jesteśmy chętni, aby wspólnie opracować ten produkt, byliśmy gotowi od samego początku, ponieważ ratownicy i nasi klienci mieli wyraźne zapotrzebowanie na sprzęt przeciwpożarowy – tłumaczy Juha Haverinen, menedżer forwarderów Ponsse.


Wyposażenie przeciwpożarowe jest dostępne dla spedytorów Ponsse Buffalo i Ponsse Elephant.
Sprzęt gaśniczy dostarczany jest na miejsce pożaru w jednym pakiecie – a po podłączeniu do hydrauliki maszyny leśnej jest gotowy do pracy. Zbiornik na wodę o pojemności 10 m³ może być napełniony własną pompą z naturalnego źródła wody lub ze zbiornika wozu strażackiego. Jest również odporny na działanie różnych środków chemicznych zmieszanych z wodą, a także słoną wodą morską. Armatka wodna ma zasięg 47 metrów i promień obrotu 360 stopni.


Co ważne maszyna bazowa może być wykorzystywana jako normalnie pracujący forwarder.
Sprzęt gaśniczy Ponnse spełnia wymagania Dyrektywy Maszynowej Unii Europejskiej 2006/42/ WE. Zanim zostanie wprowadzony na rynek poza UE, lokalny dystrybutor (np. spółka zależna, autoryzowany sprzedawca) musi upewnić się, że sprzęt jest zgodny z lokalnymi przepisami i regulacjami.

Źródło: Ponsse

 
Dodano 08:57 24-12-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama