Dodaj do ulubionych

Zmiany na stanowiskach w Lesy SR

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu podlegają Lesy SR, 27.11.2020 zwolnił ze stanowiska dyrektora Matieja Vigodę.


Nowym p.o. dyrektora Lesy SR został Tomáš Čuka, który dotychczas pracował w OZ Levice. Tomáš Čuka posiada również 5-letnie doświadczenie jako dyrektor i kierownik przedsiębiorstwa leśnego zajmującego się wywozem drewna.

– Spodobała mi się oferta tej pracy, zdałem sobie sprawę z ogromnego zaufania, jakim obdarza mnie minister, ale przede wszystkim odpowiedzialności za zarządzanie największą firmą leśną na Słowacji. Mam okazję zmienić rzeczy, które do tej pory krytykowałem – powiedział Tomáš Čuka.


W ostatnim czasie dwóch z trzech dyrektorów wyższego kierownictwa Lesy SR odeszło na własną prośbę. Są to Jaroslav Poláček z działu ekonomii i sprzedaży oraz Eduard Apfel z działu produkcyjno-technicznego.


– Ostatecznym celem moich decyzji powinna być hodowla zdrowego lasu na Słowacji, zgodnie z zasadami zarządzania przyjaznego naturze (PBHL), z naciskiem na jego zrównoważony rozwój, tak aby wszystkie funkcje lasu były spełnione – podkreślił Čuka.


Matej Vigoda, były dyrektor Lesy SR, uważa, że konieczne jest kontynuowanie rozpoczętych zmian i procesów. – Uważam, że Tomáš Čuka nie zboczy z drogi, którą rozpoczęliśmy. Konieczne jest sfinalizowanie polityki handlowej i utrzymanie wytyczonego przez nas kierunku PBHL, jest to kluczowe nie tylko dla firmy, ale dla całego kraju – dodał.
Obecny p.o. dyrektora będzie pełnił swoją funkcję do czasu poznania zwycięzcy konkursu na to stanowisko.

Ale to nie koniec zmian w LESY SR. Także kierownictwo słowackich lasów państwowych zmieniło strukturę organizacyjną. Sekcja biznesowo-gospodarcza przedsiębiorstwa została podzielona. Nowym dyrektorem działu ekonomicznego został Karol Vinš, który w poprzednio pełnił funkcję dyrektora sprzedaży LESOV w Czechach.


Szefem działu sprzedaży zostanie Albert Maćko, który dotychczas kierował Lasami Miejskimi Krupina. W najbliższym czasie powinien również zostać powołany dyrektor działu produkcyjno-technicznego.

Źródło: Lesy SR

 
Dodano 09:07 24-12-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama