Dodaj do ulubionych

Pokaz Valtry z osprzętem koło Trzcianki

Pokaz Valtry z osprzętem koło Trzcianki

Kilka ciągników Valtry, przyczepy, rębaki i inny sprzęt do lasu można było zobaczyć na kwietniowym pokazie koło Trzcianki.

Choć to 6 kwietnia, śnieg na całego. Na szczęście nie pada i świeci słońce. W hotelu Smolarnia niedaleko Trzcianki (na granicy województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego) zaczyna się spotkanie poświęcone leśnym ciągnikom Valtry i innym maszynom do lasu.
Pokaz zorganizował Jakub Małecki, szef firmy Agro–Las z Trzcianki, dystrybutor m.in. ciągników Valtry i sprzętu leśnego. W sali konferencyjnej około 50 osób.
O marce Valtra i jej ofercie mówi Bogdan Rachwał, dyrektor Agco Polska, krajowego dystrybutora tych fińskich ciągników. O marce Valtra pisaliśmy w GAZECIE LEŚNEJ wielokrotnie. Ciągniki te cieszą się dobra opinią wśród przedsiębiorców leśnych. W tym artykule krótko omówimy pokazane na spotkaniu modele.
Potem zalety zbiorników na paliwo omawia Grzegorz Potrawiak z firmy Fortis Technology. Dostępne są zarówno zbiorniki stacjonarne jak i przewoźne (od 125 do 600 l). Kupić można też zbiornik do AdBlue (na 3 lub 5 tys. litrów). Przydadzą się np. użytkownikom Valtry. Wszystkie zbiorniki mają własne układy dystrybucyjne z pompą do tankowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie są dwupłaszczowe.
O sprzęganych z ciągnikami maszynach z oferty Kompanii Leśnej mówi Dariusz Graszka–Petrykowski. Prezentuje m.in. przyczepy marki Palms i rębaki marki Heizohack.
Po części referatowej pora na pokaz. W lesie staje pięć ciągników Valtry sprzęgniętych z różnymi maszynami.

 

Andrzej Klim

 

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

 

Bogdan Rachwał (w czapce), dyrektor Agco Polska opowiada o ciągnikach Valtr

 

Jakub Małecki, szef firmy Agro–Las z Trzcianki, organizator pokazu

 

Valtra N103 sprzężona z rębakiem FarmiForest 260 HM-EL. Ciągnik ma 111 KM. Fiński rębak tarczowy z hydraulicznym podawaniem zrębkuje drewno do średnicy 26 cm. Kosztuje 48 tys. zł netto.




Dodano 11:06 29-04-2013


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama