Dodaj do ulubionych

Mobilny rębak na podwoziu samochodu ciężarowego

Mobilny rębak na podwoziu samochodu ciężarowego

Rębak HEM 582 R firmy Jenz na podwoziu MAN-a to mobilna, efektywna i wydajna maszyna do zrębkowania odpadów leśnych, krzewów i całych drzew.

Bazą dla rębaka jest sześciokołowy samochód ciężarowy MAN TGS 28.480 z napędem na wszystkie koła. Pojazd ma wysokoprężny silnik Mercedes-Benz OM502LA o mocy 353 kW (480 KM), który służy także do napędu rębaka, żurawia i układu wyrzutowego zrębki. Silnik spełnia normy czystości spalin Euro 5.
Rozstaw między 1 i 2 osią wynosi 360 cm. Tylna oś jest skrętna, a średnica zawracania wynosi 16,6 m. Takie parametry pozwalają na sprawne poruszanie się maszyny. Skrętna tylna oś obniża też zużycie opon. Samochód przemieszcza się z maksymalną prędkością 80 km/h. Maszyna jest więc bardzo mobilna, koszty jej przejazdów są niewielkie.

Kabina
Duża, przeszklona i dźwiękoszczelna kabina wersji XL zapewnia operatorowi komfortowe warunki i dobrą widoczność podczas pracy. Kabinę można podnosić i opuszczać, co zwiększa pole widzenia we wszystkich kierunkach.
To, co zwraca uwagę, to zamontowanie w lewej, tylnej części kabiny (patrząc od przodu) fotela dla operatora żurawia. Tylna i boczna część kabiny jest tu przeszklona, co zapewnia dobrą widoczność w czasie podawania materiału do rębaka. W środku znajduje się wygodny fotel obrotowy i dwa dżojstiki do starowania żurawiem.
W tej wersji by sterować żurawiem nie trzeba opuszczać kabiny samochodu. Operator nie musi się np. narażać na zmoknięcie w czasie deszczu. Opcjonalnie można zamontować mniejszą kabinę wersji M z oddzielnym stanowiskiem pracy znajdującym się na żurawiu. Kabina ta, dzięki zamontowaniu wyżej, oferuje jeszcze lepszą widoczność, ale wymaga od kierowcy–operatora przejścia z kabiny samochodu do kabiny na żurawiu.


Karolina Grabowska

 

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 


Na ostatnich targach leśnych w Świebodzinie mobilny rębak Jenz pokazała firma Profesjonalne Maszyny Leśne. Maszyna ma jeden silnik do jazdy i napędu rębaka i żurawia. Zrębkuje materiał do 52 cm średnicy.

 

 

 

 
Dodano 11:33 25-04-2013


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama