Dodaj do ulubionych

Leśna wersja Farmtraca

Farmtrac działa w Polsce od 12 lat. Jak  wynika z danych rejestracyjnych nowych ciągników w Polsce za lata 2011 i 2012 oraz  pierwszy kwartał 2013, to największy krajowy producent takich maszyn (źródło: Badanie Agritrac, Martin & Jacob). Tajemnica sukcesu firmy, zdaje się być prosta i niezawodna konstrukcja maszyn, która cechuje się niskim zużyciem paliwa, a co za tym idzie – także niskimi kosztami utrzymania.
Firma, której siedziba mieści się na Mazurach, w Mrągowie, produkuje ciągniki o mocy od 33 do 110 KM, w wersjach z kabiną lub tylko ramą ochroną, z napędem na 2 lub 4 koła.
Jednak, jak zazwyczaj, diabeł tkwi w szczegółach, co w przypadku ciągnika oznacza jedno – w częściach, z których został zbudowany. A te są naprawdę klasy światowej: m.in. oryginalny silnik Perkins, skrzynia Carraro/ZF, Bosh, MITA i inne.
Świadczy to o tym, że producent bardzo poważnie podchodzi do kwestii związanych z wytrzymałością i niezawodnością produkowanych przez siebie maszyn. A to dobrze wróży tym, którzy korzystają z nich podczas prac leśnych.
Model 675 DT otrzymał tytuł Maszyny Roku 2011.

Co w standardzie?
Co wobec tego można powiedzieć o modelu 675 DT, przeznaczonym do prac leśnych? Ano tyle, że to model standardowy, wyposażony w kilka usprawnień. Jednak patrząc na powyższe, ta „standardowość” nie jest niczym zły, wręcz przeciwnie – to atut.
Zacznijmy od najważniejszego, czyli silnika. To 4-cylindrowy Perkins 1104D-44T o mocy 55KW (75KM) przy 2200 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 294 Nm przy 1400 obr/min.
Silnik chłodzony jest cieczą, filtr powietrza jest suchy, dwustopniowy.
Układ napędowy CARRARO ma zsynchronizowaną, mechaniczną skrzynię biegów 12/12R z rewersem. Blokada mechanizmu różnicowego jest mechaniczna. Dwutarczowe, suche sprzęgło ma także niezależne sterowanie sprzęgła WOM.
WOM ciągnika ma dwie prędkości 540 lub 1000 obr./min. Końcówka ma średnicę 35 mm i 6 wypustów. Oś przednia w modelu 675 DT ma zwolnice planetarne i automatyczną blokadę mechanizmu różnicowego.
W zbiorniku paliwa mieści się 98 litrów. Maksymalny udźwig podnośnika 2 kat. to 2400 kg. Masa maszyny bez leśnego wyposażenia wynosi 3585 kg. Szerokość to od 194 do 250 cm w zależności od wersji.

 

Paweł Bąk

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

Farmtrac 675 DT w leśnej zabudowie na ostatniej Konferencji dla zuli, zorganizowanej przez GAZETĘ LEŚNĄ w Tucholi




Dodano 12:18 25-04-2013


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama