Dodaj do ulubionych

W Szczecinie wrze

- Kto jest za pakietami harwesterowymi? - zapytał Romuald Roman, szef miejscowego oddziału Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych ponad 80 przedsiębiorców leśnych pracujących na terenie RDLP w Szczecinie.

Nikt nie podniósł ręki. Nawet ci, którzy mają harwestery.

Pakiety harwesterowe lub wymóg maszynowego pozyskanie części masy w ramach „normalnych” pakietów polecił zastosować nadleśniczym dyrektor RDLP w Szczecinie Witold Koss. Polecił, czy raczej zasugerował, bo nadleśniczy formalnie sam podejmuje decyzje o przetargach.

Spotkanie przedsiębiorców leśnych z przedstawicielem RDLP (dyrektor Koss miał inny wyjazd i nie przyjechał) odbyło się w ostatni piątek, 23 września.

„Nowa Gazeta Leśna” była jedynymi przedstawicielem prasy na tym spotkaniu. Mamy więc sprawdzone informacje.

Z sali padały głosy: „Oszukujecie nas”, „Lasy są jeszcze w XIX wieku”.

Inni zulowcy mówili „Traktują nas tak, jak sobie na to pozwalamy. Czas z tym skończyć”.

Jeszcze inny przedsiębiorca nawoływał do jedności: „Dogadajmy się między sobą. Inaczej będzie tragedia.”

Spotkanie nie zakończyło się żadną petycją do RDLP w sprawie pakietów harwesterowych, gdyż na październik zaplanowane jest następne spotkanie z RDLP.

Dyrektor Koss chce, by w „Stałej komisji ds. współpracy z firmami leśnymi” byli, poza przedstawicielami Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, także przedstawiciele niezrzeszonych firm leśnych (nie należących do SPL). W październiku, podczas kolejnego spotkania, mają się odbyć ich wybory.

W sprawie pakietów harwesterowych nie chodzi tylko o to, że nadleśniczowie wydzielą oddzielne pakiety z masą do pozyskania maszynami. W „normalnych” pakietach obszarowych (czyli np. wszystkie prace w leśnictwie) także część masy ma być przeznaczona w przetargu do pozyskania maszynami.

 
Relacja „z pierwszej ręki” z sytuacji w RDLP Szczecin w listopadowej „Nowej Gazecie Leśnej”.
 
Dodano 08:46 26-09-2011


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama