Dodaj do ulubionych

Szwedzki twardziel

Te przyczepy nie boją się ciężkiej pracy – zostały do niej bowiem specjalnie zaprojektowane. Mowa o produktach firmy Moheda.

Przyczepy zaprojektowane i zbudowane przez firmę Moheda z myślą o ciężkiej pracy w lesie w trudnych warunkach. Z drugiej strony nie mogą to być produkty toporne i mało wygodne. I co ważne muszą być wyposażone w potężne żurawie. Przeczytajcie o dostępnych w Polsce przyczepach i żurawiach.


Przyczepy Moheda charakteryzują się dobrą manewrowością, korzystnym rozkładem obciążenia, dużą widocznością podczas prac zrywkowych oraz niewielką długością całego zestawu. Ważne jest też to, że kłonice w tych przyczepach wykonane są ze szwedzkiej wytrzymałej stali. Oczywiście ich liczba zależy tylko od wymagań klienta.
Krajowy dystrybutor szwedzkiego producenta, ForTech Serwis Maszyny dla Leśnictwa, w swojej ofercie posiada przyczepy przystosowane do przewożenia różnorodnego ładunku. Od biomasy leśnej, po pięciometrowe kłody, czy też przyczepy specjalnie przystosowane na rynek Polski – do wożenia papierówki 2 x 2,5 metra czy 3 x 1,2 metra. Każda z nich standardowo wyposażona jest w sterowany dyszel i podpory hydrauliczne.
Model M71 to 7 tonowa przyczepa, o powierzchni załadunku rzędu 1,9 m². Masa podwozia to 1050 kg, a całość opiera się na kołach o wymiarach 11,5/80-15,3. W tym modelu w ramach opcji można zamówić listwę ze światłami oraz hamulce.
M91 to przyczepa 9 tonowa o powierzchni załadunku 2 m². Jej masa wynosi 1115 kg. Model ten wyposażony jest w nieco większe koła – 400/60-15,5. Tu w opcji, jak i w pozostałych wyższych modelach, można dokupić skrzynkę narzędziową, listwę ze światłami lub światła wbudowane w ławę, hamulce oraz wciągarkę.
Przyczepa M101 jest w stanie udźwignąć aż 10 ton ładunku, przy powierzchni załadunkowej sięgającej 2,3 m². Masa podwozia w tym wypadku wynosi 1395 kg. Opony są takie same jak w modelu 9 tonowym.
Model M121 wywiezie z lasu aż 12 ton ładunku, przy masie własnej sięgającej 1860 kg. Przyczepa ta ma także większe koła – 15/70-18. Powierzchnia ładunkowa to 2,7 m².
Największa z dostępnych przyczep, ważąca prawie 3 tony (2900 kg) i mogąca wywieźć 15 ton ładunku umiejscowionego na 3,3 m² powierzchni, to model M141. Jak przystało na największy model, dysponuje on także największymi kołami – 500/60-2,5.

 

Paweł Bąk

 

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

Zginane kolano żurawia pozwala dosunąć drewno do kraty oporowej

 

Sterowany dyszel i podpory hydrauliczne przyczep Moheda

 

Tandemowe koła i szerokie opony ułatwiają przejazd po grząskim, nierównym terenie
Dodano 10:38 24-04-2014


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama