Dodaj do ulubionych

Forwardery na start!

Tegoroczne targi w Świebodzinie postarały się o wyjątkową nowość. Podczas imprezy odbędzie się pierwsza w Polsce edycja Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów.

Zawody te, znane i często prezentowane podczas imprez o charakterze targowym choćby u naszych zachodnich (KWF) i północnych (Elmia) sąsiadów, w końcu doczekały się edycji polskiej. Co ciekawe – od razu są one traktowane jako eliminacje do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Eliminacje
Podczas tego typu zawodów to nie prędkość jest kluczem do zwycięstwa, a precyzja pracy i szybkość podejmowania decyzji w warunkach terenowych.
Całe wydarzenie składa się z dwóch etapów – eliminacji i biegów finałowych. Pierwsze polegają na załadunku kłód o długości ok. 5 m i średnicy ok. 30 cm na przestrzeń ładowną forwardera. Muszą być one ładowane pojedynczo i równo. Co ważne – kłody podczas ładowania muszą być całkowicie zamknięte w chwytaku. Wynikiem jest czas załadowania 10 kłód, mierzony z dokładnością do 1 sekundy.

Finały
Biegi finałowe to już zupełnie inna zabawa. Składają się one z ośmiu pojedynków, odbywanych systemem pucharowym. Do następnego etapu przechodzi zawodnik, który pierwszy chwyci ostatnią, specjalnie oznaczoną, kłodę.
Pojedynki odbywają się na dwóch identycznych torach przeszkód, biegnących równolegle. Do zadań, które należy wykonać, należy, m.in. załadowanie pięciu wałków z lewej i tylu samo z prawej strony maszyny, wyciągnięcie trzech kłód z bramek, czy ułożenie wieżyczki z czterech klocków o średnicy od 25 do 50 cm i długości 40 cm.

(...)

 

Organizatorzy
Organizatorami pierwszej (i jak zapowiadają – nie ostatniej) edycji zawodów, są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Katedra Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Forex Polska, Arcon Serwis i Profesjonalne Maszyny Leśne. Sama impreza odbędzie 5 września w Mostkach, nieopodal Świebodzina.
GAZETA LEŚNA jest patronem medialnym imprezy.
Więcej informacji na stronie Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów.

Paweł Bąk

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

Zawody forwarderów w Szwecji na targach Elmia Wood 2013

 

Zobacz film:

 
Dodano 12:25 25-08-2014


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama