Dodaj do ulubionych

Specjaliści od zrębkowania

Rębaki bębnowe Heizomat
(...)
Model 8-500 to najmniejszy z rębaków przeznaczonych do załadunku materiału żurawiem. Jego kompaktowa budowa, możliwość montażu żurawia na dyszlu lub z tyłu rębaka, powodują że jest zwrotny i łatwy w manewrach. Przeznaczony jest do zrębkowania wszelkich materiałów drewnianych, drzew i odpadów drewnianych do średnicy 50 cm. Dzięki zastosowaniu dużego bębna, zapewnia wysoką wydajność (system podawczy z rolką podającą na końcu stołu oraz, w wyposażeniu opcjonalnym, taśmociąg podawczy) i niską konsumpcję paliwa. Może być wyposażony w podwozie na pojedynczej osi, tandemie lub na podwoziu jezdnym. Serię 500 napędzać mogą WOM ciągnika, silnik elektryczny lub silnik spalinowy; możliwy jest też montaż na samochodzie ciężarowym Mercedes Actros. Przeniesienie mocy odbywa się poprzez system 10 pasków klinowych. Do wyboru jest też spora liczba opcji dodatkowego wyposażenia: sterowanie radiowe, system kamer czy dodatkowe oświetlenie.


Mulczer Ventura
Alternatywą dla rębaków, może być mulczer. Choćby firmy Ventura. Produkty tej marki powstały z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach, jakie można spotkać w leśnictwie. Maszyny można wykorzystać przy usuwaniu pozostałości pozrębowych, gałęzi, korzeni, szlifowaniu pni, czyszczeniu zarośli, przy konserwacji linii energetycznych i telefonicznych oraz wykonywaniu pasów ppoż., lub też przy czyszczeniu poboczy dróg leśnych. Jak widać gama zastosowań jest niezwykle szeroka.
Skupmy się więc na konkretnym modelu, TFVMF 180, przeznaczonym do naprawdę intensywnych zadań. Mulczer ten wyposażono w wahliwy PTO (napędzane z WOM ciągnika), który umożliwia bardziej liniową transmisję zasilania do obrotu oraz wolne koło. Konstrukcja maszyny jest łatwa w obsłudze, a dodatkowo dobrze chroni operatora przed wszelkimi zagrożeniami. Szerokość robocza tego modelu wynosi 1800 mm (przy całkowitej szerokości maszyny 2100 mm); maksymalna głębokość pracy to 9 cm. Mulczer wyposażony jest w 30 noży widiowych. Całość waży 1600 kg.

Ventura TFVMFD 225

 

Zobacz film pracy mulczera:

 

 

Andrzej Klim

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 13:31 26-01-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama