Dodaj do ulubionych

Integracja branży w Suścu

To doskonała forma integracji branży leśnej – tak tegoroczną Konferencję dla zuli oceniają uczestnicy spotkania. 4 lipca 350 pracowników firm leśnych, dystrybutorów, handlowców i przedstawicieli Lasów Państwowych spotkało się w Suścu koło Tomaszowa Lubelskiego na organizowanej przez GAZETĘ LEŚNĄ konferencji.
– Przyjechaliśmy tu pierwszy raz głównie z ciekawości, jesteśmy zainteresowani kupnem maszyn, ale oczywiście wszystko jest kwestią ceny – powiedział nam Szczepan Dylowicz, który prowadzi zula w Nadleśnictwie Niepołomice.
Pracownicy firm leśnych z zainteresowaniem wysłuchali wykładów na sali konferencyjnej, w czasie których prezentowały się firmy: ForTech, Utech, Profesjonalne Maszyny Leśne, Kompania Leśna, Arcon, OTL Jarocin, LKT, Oregon.
- Chcę powiększyć swój park maszynowy. Interesują nas przyczepy i wciągarki, chcemy się rozejrzeć i pomyśleć o kupowaniu – mówił Mariusz Błażejak z Białej Podlaskiej. Jan Wielgosz z Narola zauważył, ze warto się spotykać na konferencjach również po to, by rozmawiać o problemach zulowców. – Człowiek przecież musi walczyć o swoje, jeżdżę na konferencje, bo uważam, że trzeba się integrować, warto się spotykać, by rozmawiać – dodał.
Punktem kulminacyjnym spotkania był pokaz pracy maszyn leśnych na dwóch powierzchniach na terenie lasu. Mimo skwaru pracownicy firm leśnych z zainteresowaniem obejrzeli pracę harwestera Gremo, Vimka, Ponsse i Rottne, forwardera John Deere, a także ciągników Valtra z głowicami.
–  Jeździmy na konferencje, bo trzeba poznawać ludzi z branży. Interesują nas chwytaki i przyczepy zrywkowe – mówił z kolei Maciej Kotarbiński z Sanoka.
Przybyła również delegacja polskich naukowców z Zakładu Mechanizacji Prac Leśnych Wydziału Leśnego  Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - prof. dr hab. Józef Walczyk i dr hab. inż. Paweł Tylek.
Nie zabrakło również zagranicznych gości na konferencji, przyjechała delegacja pracowników naukowych z Narodowego Uniwersytetu Lwowskiego. – Chcemy podpatrywać naszych sąsiadów i czerpać z waszych doświadczeń – podkreślał prof. Bohdan Mahura z wydziału inżynierii leśnej. Jak mówił na wydziałach leśnych we Lwowie nie brakuje studentów, jednak tylko 20 – 30 procent z absolwentów znajduje pracę w lasach.
Specjalnie na naszą konferencję przyjechała również Nina Ofenloch Territory Manager, Forestry Baltics, Poland, Czech Republic & Slovakia
John Deere. – Polska to bardzo stabilny rynek, mamy tu sprzedaż na stałym poziomie, Polacy kupują maszyny z całego naszego portfolio – podkreślała Ofenloch. John Deere ma dwóch dystrybutorów na terenie Polski: firmę Intrac i Forex Polska.
W imprezie wzięli udział również przedstawiciele Lasów Państwowych, a także wszyscy zainteresowani sprzętem leśnym.
Honorowy patronat nad konferencją objął Jan Kraczek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Konferencja  była organizowana przez GAZETĘ LEŚNĄ, przy współudziale Nadleśnictwa Józefów.
Czytaj także relację z wydarzenia w najbliższym wydaniu GAZETY LEŚNEJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcemy podpatrywać naszych sąsiadów i czerpać z waszych doświadczeń.

prof. Bohdan Mahura z wydziału inżynierii leśnej Uniwersytetu Lwowskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polska to bardzo stabilny rynek.
Nina Ofenloch Territory Manager, Forestry Baltics, Poland, Czech Republic & Slovakia
John Deere.

Zobacz także film z konferencj na kanale YouTube GAZETY LEŚNEJ klik




Dodano 16:54 09-07-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama