Dodaj do ulubionych

Jubileusz w Niedźwiedziu

Otwarcie nowego centrum „Kuźnia Niedźwiedź”, premiera maszyn John Deere serii G i przyczep leśnych Oniar, a także konkursy i zawody dla operatorów maszyn to tylko niektóre z atrakcji jubileuszu firmy ZULAS

Impreza odbyła się 13 i 14 listopada w Niedźwiedziu, niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie mieście się siedziba ZULASA. Na imprezę przyjechało kilkaset osób: pracowników firm leśnych, przedstawicieli Lasów Państwowych, kontrahentów i ich rodzin. Nie zabrakło pokazów maszyn, prezentacji oferty firmy, branżowych dyskusji, a także zawodów i konkursów. 

Kuźnia sprzętu w Niedźwiedziu
Obchody piętnastolecia firmy stały się okazją do otworzenia centrum handlowo – usługowego „Kuźnia Niedźwiedź”. Jest to autoryzowany diler takich znanych marek jak: Stihl, Viking, Granit, Oniar. Mieści się w uroczej starej kuźni, wnętrze jest bogato wyposażone w sprzęt z najwyższej półki. Zainteresowani znajdą tu części do maszyn leśnych i rolniczych, pilarki, węże hydrauliczne, ubrania i sprzęt bhp.


 

 

 

 

 

 

 

 

Gwoździem programu były pokazy maszyn ze stajni John Deere. Harwestery 1270E, 1070E. Wielkie wrażenie robiły ciągniki zrywkowe z przyczepami Oniar, które imponująco  prezentowały w lesie. Ale wszyscy czekali na nowość – polską premierę harwesterów serii G. Maszyny te są po prostu pięknie i w dodatku coraz bardziej ekologiczne. Szerzej o serii G ze stajni John Deere napiszemy w kolejnych numerach GAZETY LEŚNEJ.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Piękny show po zmroku, w świetle płonących szwedzkich ogni, zapierał widzom dech w piersiach. W piątek wieczorem zaproszeni goście – przedsiębiorcy leśni wzięli udział w spotkaniu branżowym, podczas którego dyskutowano na temat tegorocznych wydarzeń związanych z usługami leśnymi. Sytuację związaną z przetargami na rok 2016 przedstawił Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ. Podsumowania roku 2015 dokonał Józef Grodecki, współwłaściciel firmy Lastech, a o kontaktach na linii zule-LP mówił Romuald Roman z SPL.
Dyskutowano o tym, co i jak robić, aby sytuacja przedsiębiorców leśnych była lepsza. Również przedstawiciel PIP przedstawił słuchaczom informacje o tym, jakie są warunki uzyskania dyplomu PIP-u.
 
Konkursy i nagrody
Firma ZULAS zorganizowała w trakcie jubileuszu kilka konkursów – mini zawodów dla operatorów maszyn leśnych – startowano m.in. na forwarderach i przyczepach leśnych. Do wygrania tutaj był bon za pierwsze miejsce o wartości 4000 zł dla firmy i 1000 zł dla operatora (forwarder) do wykorzystania w Kuźni Niedźwiedź, oraz 3000 zł dla firmy i 1000 zł dla operatora przyczepki zrywkowej również do wykorzystania w Kuźni.


Dużym zainteresowaniem cieszył się wspólny konkurs GAZETY LEŚNEJ i Stihl, a chodziło o zmianę łańcucha w pilarce na czas. Do wygrania była pilarka i gadżety GAZETY LEŚNEJ, drugiego dnia dodatkowo, zdobywcom drugiego i trzeciego miejsca, firma Fuchs ufundowała nagrody – oleje do maszyn. W piątek triumfował Pan Grzegorz Karataj, z czasem 23 sekundy. Drugiego dnia, po zaciętej walce i dogrywce, podium wyglądało następująco: 1 miejsce – Radosław Adamski (21 sekund), 2 miejsce – Tomasz Wróblewski (21 sekund, przegrana w dogrywce), trzecie miejsce – Paweł Nowak (22 sekundy). Gratulujemy zwycięzcom.
Na koniec dwudniowych obchodów odbył się „Bal drwala”, na którym świętowali pracownicy firmy i zaproszeni goście. Wielu, zgodnie z prośbą organizatorów, przebrało się w stroje związane z lasem.
Firma ZULAS powstała 6 listopada 2000 roku. Jej założycielem jest Tomasz Karataj, absolwent Technikum Leśnego w Starościnie. Początkowo miał on do dyspozycji jeden ciągnik Ursus i pilarkę Stihl. Dzisiaj dysponuje maszynami, które każdy przedsiębiorca leśny chciałby mieć w swoim parku maszynowym.
Imprezę współorganizowała GAZETA LEŚNA. Patronat medialny sprawował portal FIRMYLESNE.pl

Zobacz równiez film z imprezy na kanale YouTube GAZETY LEŚNEJ
 
Dodano 07:31 19-11-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama