Dodaj do ulubionych

Lepsza sytuacja podwykonawców

Lepsza sytuacja podwykonawców

Zmiany w dokumencie gwarantują podwykonawcom otrzymanie wynagrodzenia za pracę.

Dodano 12:13 03-02-2014 Czytaj dalej →

Las-Expo w Kielcach

Las-Expo w Kielcach

W dniach 7–9 marca w Kielcach odbędą się XIV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.


Dodano 11:19 31-01-2014 Czytaj dalej →

Kto zarabia najwięcej?

Kto zarabia najwięcej?

Ile zarabiają pracownicy Lasów Państwowych? Jak wypadają w porównaniu z innymi?

Dodano 15:57 29-01-2014 Czytaj dalej →

Ranking techników leśnych

Ranking techników leśnych

  Białowieża, Tuchola, Rogoziniec – tak wygląda ranking techników leśnych.

Dodano 12:31 29-01-2014 Czytaj dalej →

Jadąc do pracy

Jadąc do pracy

Miesiąc temu pokazaliśmy Wam zdjęcia zatopionych maszyn przysłane przez Panią Patrycję – operatorkę forwardera. Nie musieliśmy długo czekać na koleje zdjęcia. Dziś prezentujemy maszynę spod Tomaszowa Mazowieckiego, która – jak powiedział nam właściciel, dopiero jechała na powierzchnię roboczą.

Dodano 11:44 26-01-2014 Czytaj dalej →

Halny w Beskidzie Żywieckim

Halny w Beskidzie Żywieckim



– W naszym nadleśnictwie wiatr połamał i powywracał 15 tys. m³, co stanowi około 25–30% planu rocznego pozyskania całego nadleśnictwa. Najwięcej, bo ok. 10 tys. m³ wyleciało świerka, resztę dopełniła jodła i buk – mówi Tadeusz Kosman, nadleśniczy Nadleśnictwa Sucha (RDLP w Katowicach). Z Panem nadleśniczym rozmawialiśmy w połowie lutego.

Dodano 11:21 24-01-2014 Czytaj dalej →

Leśnik i Instytucja Roku 2013 przyznane

Leśnik i Instytucja Roku 2013 przyznane

Stanisław Sęktas otrzymał tytuł „Leśnika Roku 2013”, Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu otrzymał tytuł „Instytucji szczególnie zasłużonej dla polskiego leśnictwa w roku 2013”. Wyróżnienia te nadała podczas XV posiedzenia Kapituła, w skład której weszli wcześniej wybrani laureaci oraz członkowie Rady i Redakcji „Przeglądu Leśniczego”.

Dodano 11:00 24-01-2014 Czytaj dalej →

Szkolenie ? ?Jak zarobić na biomasie??

Szkolenie ? ?Jak zarobić na biomasie??

Celem szkolenia jest przedstawienie problemu biomasy od strony komercyjnej i wskazanie jej dochodowego źródła. Pokazanie kilku możliwości sprzedaży, nie tylko do celów energetycznych.
 

Dodano 08:40 22-01-2014 Czytaj dalej →

Zatopione maszyny ? sygnały od Czytelników

Zatopione maszyny ? sygnały od Czytelników

Dostaliśmy od Pani Patrycji, operatorki forwardera, zdjęcia zatopionych maszyn z opisami tych sytuacji. Jak mówi Pani Patrycja, głównym tematem rozmów między operatorami są właśnie historie z tego typu zdarzeń.

Dodano 10:16 13-01-2014 Czytaj dalej →

30 proc. za wykształcenie

30 proc. za wykształcenie

Przedsiębiorcy leśni skupieni w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Leśnych zgłaszali ostatnio postulat, by pozacenowe kryteria oceny ofert w przetargach na usługi leśne miały wagę co najmniej 30 procent. Chodzi o to, że w większości przetargów jedynym kryterium jest cena, co prowadzi do zaniżania stawek...

Dodano 14:37 08-01-2014 Czytaj dalej →


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama