Dodaj do ulubionych

25 zł/kubik ? pozyskanie ze zrywką

25 zł/kubik ? pozyskanie ze zrywką

Praca w borach, pakiet maszynowego pozyskania na kilka tysięcy metrów drewna. Przedsiębiorca leśny w luźnej rozmowie z leśniczym proponuje, że wykona pozyskanie ze zrywką za 25 zł/m³. Leśniczy dziwi się i mówi, że to przecież za mało.


Dodano 11:52 10-02-2015 Czytaj dalej →

Studia zarządzania jakością

Studia zarządzania jakością

Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uruchomi w tym roku pierwszą edycję studiów podyplomowych: Systemy zarządzania jakością w Lasach Państwowych. Studia te adresowane są przede wszystkim do pracowników LP oraz przedsiębiorców leśnych. Rozpoczęcie studiów planowane jest w semestrze letnim, czyli od marca.

 

Dodano 14:11 05-02-2015 Czytaj dalej →

Jak zbadać drzewo?

Jak zbadać drzewo?

Od ogółu do szczegółu. Doświadczony arborysta, Jerzy Stolarczyk dla Gazety Wyborczej opowiedział w jaki sposób rozpoznaje stan drzewa. Określenie kondycji rozpoczyna się od oceny wzrokowej: sylwetka, pokrój korony, barwa i wielkość liści, długość przyrostów, ilość suchych gałęzi. Następnie, do dalszego badania można użyć zmysłu węchu: zapach roztartych liści czy igliwia może dużo podpowiedzieć doświadczonemu arboryście. Także zapach wydobywający się z dziupli zdradzi kilka tajemnic na temat rozkładu tkanek.

Dodano 13:00 03-02-2015 Czytaj dalej →

Rażąco niska cena ? czyli jaka?

Rażąco niska cena ? czyli jaka?

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła wniosek konsorcjum Forest w sprawie zaniżania ceny w przetargu na usługi leśne.

Dodano 13:34 02-02-2015 Czytaj dalej →

Zagnańsk wygrywa olimpiadami?

Zagnańsk wygrywa olimpiadami?

Technikum Leśne im. Romana Gesinga najlepszą szkołą średnią kształcącą w kierunku leśnictwo – tak wynika z Rankingu Techników Perspektywy 2015 przygotowanego przez portal edukacyjny Perspektywy.

Dodano 11:20 01-02-2015 Czytaj dalej →

Neoehrlichia trudna do zdiagnozowania

Neoehrlichia trudna do zdiagnozowania

Objawy wywołane przez bakterię odkleszczową mogą być trudne do wykrycia – ostrzegają naukowcy ze Szwecji, Niemiec, Czech i Szwajcarii, którzy opublikowali wyniki badań na temat nowej choroby odkleszczowej.

Dodano 11:15 29-01-2015 Czytaj dalej →

Ufają LP

Ufają LP

Polacy ufają Lasom Państwowym w kwestach ochrony środowiska – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Środowiska.

Dodano 11:10 28-01-2015 Czytaj dalej →

Płaca minimalna w Niemczech

Płaca minimalna w Niemczech

Od 1 stycznia u naszych zachodnich sąsiadów weszły w życie przepisy regulujące minimalne wynagrodzenie. Stawka minimalna wynosi 8,5 euro i dotyczy nie tylko Niemców, ale i obywateli innych krajów.

Dodano 11:33 26-01-2015 Czytaj dalej →

Eksperymentalne zręby

Eksperymentalne zręby

SLU – Szwedzki Uniwersytet Rolno-Leśny – eksperymentuje z nowym rodzajem usytuowania powierzchni zrębowych. Zamiast jednego dużego zrębu całkowitego, który jest w Szwecji dominującą formą użytkowania lasu, naukowcy proponują zręby na obszarach kilkuset hektarów – ale w formie szachownicy.

Dodano 20:24 25-01-2015 Czytaj dalej →

Praca w Szwecji

Praca w Szwecji


 

Dodano 11:05 12-01-2015 Czytaj dalej →


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama