Dodaj do ulubionych

Sztuczna Inteligencja w gospodarce leśnej

Sztuczna inteligencja pozwala lepiej wykonywać pracę – przyjmuje żmudną analizę danych, a pozostawia leśnikowi podejmowanie decyzji i kreatywne myślenie.

Artificial Intelligence (AI) –  Sztuczna Inteligencja (SI), zwana też czasem inteligencją maszyny, to imitacja zachowań prezentowanych przez ludzi i zwierzęta. Zgodnie z podręcznikową definicją, SI można przypisać każdemu urządzeniu, które może obserwować otoczenie (przyjmować informacje) i podejmować działania mające na celu zwiększenie szansy na sukces w powierzonym zadaniu.


Z tego wynika, że nie mówimy tu jedynie o maszynach mających przypominać i zachowywać się jak człowiek czy zwierzę. Wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę kierunek rozwoju technologii bardziej prawdopodobne jest, że maszyny obdarzone sztuczną inteligencją będą miały możliwość rejestrowania i przetwarzania danych niedostępnych dla człowieka, a także wykonywania zadań dla nas niemożliwych. Stąd wykorzystanie sztucznej inteligencji do pracy w leśnictwie czy ochronie przyrody staje się coraz popularniejsze.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 14:24 21-08-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama