Dodaj do ulubionych

Oferty w przetargach na 2021 rok

Z analizy złożonych ofert wynika, że zulowcy często zaniżali ceny, a najostrzejsza walka rozegrała się o pakiety harwesterowe.

GAZETA LEŚNA analizuje informacje z otwarcia i wyboru najkorzystniejszej oferty z nadleśnictw w całej Polsce.


I tradycyjnie, jak w poprzednim wydaniu GAZETY LEŚNEJ, (patrz artykuł „Cena coraz bardziej w cenie” z GAZETY LEŚNEJ nr 12/2020 str. 26), pod lupę bierzemy te same nadleśnictwa, które opisaliśmy wcześniej.

W numerze grudniowym analizowaliśmy poddział na pakiety, kryteria oceny ofert i wymogi udziału w wybranych 17 nadleśnictwach, po jednym w każdej regionalnej dyrekcji LP. Teraz przyglądamy się ofertom złożonym przez zule.


Opisujemy w każdej RDLP piąte od początku alfabetu nadleśnictwo. Są od tej reguły nieliczne wyjątki. Tam, gdzie trafiliśmy na nadleśnictwo specyficzne, np. takie z Puszczy Białowieskiej albo mające kilka zestawów harwester i forwarder, to je pomijamy i bierzemy kolejne z listy.
Wszystkie podane w tekście ceny są brutto.

Białystok: Nadleśnictwo Czarna Białostocka
Cisza i spokój. Trzy pakiety i trzy oferty tuż poniżej ceny zamawiającego.

Taki jest wynik przetargu na usługi leśne wykonywane w tym nadleśnictwie.
Przypomnijmy, że Nadleśnictwo Czarna Białostocka, działające na terenie RDLP w Białymstoku, ma prace podzielone na 3 pakiety, po 5–9 leśnictw. Szkółka jest włączona do jednego z pakietów.


Na każdy pakiet wpłynęło po jednej ofercie. Pakiet wyceniony przez nadleśnictwo na ok. 3,3 mln zł wzięło konsorcjum 4 firm, za cenę o ok. 500 zł mniejszą od wyceny. Pozostałe dwa pakiety, wycenione na 5,4 mln zł i 2,7 mln zł, wygrało jedno konsorcjum złożone z 7 firm. Zaoferowało ceny niższe od wyceny nadleśnictwa o ok. 1700 zł – w jednym pakiecie i ok. 1100 zł – w drugim.


W kryteriach oceny ofert cena stanowiła 60 proc., a zobowiązanie do samodzielnej realizacji całości pozyskania i zrywki 40 proc. Tego zobowiązania nie złożył jednak żaden oferent.

Otwarcie ofert było 16 listopada, a 25 listopada nadleśnictwo ogłosiło ich wybór.

 

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ 
Dodano 09:23 29-12-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama