Dodaj do ulubionych

Nowy dyrektor i inne zmiany na stanowiskach w LP


Andrzej Konieczny został odwołany w kwietniu ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Decyzję podjął Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.


Stało się to po wcześniejszych publikacjach Onetu i Gazety Wyborczej na temat zakupu przez dyrektora nieruchomości od LP z 95-procentową bonifikatą.


Konieczny pełnił funkcję dyrektora Lasów od 2018 r. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. Pełniącym obowiązki dyrektora generalnego LP został Józef Kubica – dyrektor RDLP w Katowicach od maja ubiegłego roku.


Poprzednio pracował on jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Świerklaniec. Kubica, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, pracuje w Lasach Państwowych od 1978 roku. Pracę zawodową rozpoczął na stanowisku stażysty w Nadleśnictwie Świerklaniec, a następnie zajmował stanowiska: podleśniczego i leśniczego (w Nadleśnictwie Brynek). Od 1 marca 2017 roku rozpoczął ponownie pracę w Nadleśnictwie Świerklaniec na stanowisku inżyniera nadzoru. Od 2015 roku działał także w Sejmiku Województwa Śląskiego. Jest członkiem Solidarnej Polski podobnie Edward Siarka.

 

Nowy dyrektor LP, to nie koniec zmian w strukturach Lasów Państwowych. Pełniącym obowiązki zastępcy dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej został Jan Tabor – dotychczasowy naczelnik Wydziału Ochrony Zasobów Przyrodniczych w DGLP. Zastąpił on na stanowisku Bogusława Piątka.

Ze stanowiska odwołana została także Anna Malinowska, wieloletni rzecznik prasowa LP. Jej funkcję przejął Michał Gzowski prezes Solidarnej Polski w okręgu elbląskim, asystent społeczny ministra Michała Wosia. Stanowisko stracił także bliski współpracownik byłego dyrektora – Marcin Gołębiowski.

Dyrektorem RD LP w Katowicach, w następstwie awansu Józefa Kubicy, został Damian Sieber.


Źródło: LP

 
Dodano 14:13 30-04-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama