Dodaj do ulubionych

Maszyny Jarcrac

Gąsienicowy układ jezdny maszyn Jarcrac zapewnia maksymalną przyczepność w każdym terenie oraz możliwość pokonywania stromych wzniesień bez utraty siły trakcyjnej.

Siedziba oraz fabryka maszyn Jarcrac znajduje się w miejscowości Ranua, leżącej w centralnej części Finlandii.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji niewielkich, wydajnych i ekonomicznych maszyn wielooperacyjnych do pracy w młodszych drzewostanach. Ich gąsienicowy układ jezdny zmniejsza nacisk na podłoże, co przekłada się na mniejsze uszkadzanie gleby oraz korzeni. Charakterystyczne zielono-czarne kolory maszyn nadają im bardziej agresywnego wyglądu.

Harwester Eco
W obecnej ofercie producent posiada harwester Jarcrac Eco wyposażony w żuraw Mowi P40 oraz głowicę Nisula 425H. Pod maską znajduje się silnik Perkinsa o pojemności 2,8 l, generujący moc 74 KM oraz charakteryzujący się momentem obrotowym 300 Nm.


12-voltowy układ elektryczny zasila akumulator o pojemności 100 Ah oraz alternator o wydajności 95 A. Napęd na gąsienice przekazywany jest za pomocą 2 pomp hydraulicznych włoskiego producenta Bondioli&Pavesi. Następnie w każdym wózku zamontowany jest silnik hydrauliczny zamieniający ciśnienie oleju hydraulicznego na ruch obrotowy kół napędowych. Opcjonalnie zamiast układu gąsienicowego stosuje się podwozie 8-kołowe. W tym przypadku maszyna jest wyposażona w 8 silników hydraulicznych.

Do zasilania żurawia oraz głowicy, a także odpowiedzialna za kierowanie jest kolejna pompa wytwarzająca ciśnienie 220 bar. Układ hydrauliczny wyposażony jest w elektrycznie załączaną chłodnicę oleju. Harwester ma automatyczny hamulec ramy oraz elektrohydrauliczne blokady napędu.

Wewnątrz kabiny umieszczono wszelkie niezbędne dźwignie i przyciski oraz wskaźniki. Klimatyzacja oraz ogrzewanie poprawia komfort pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Radio z USB oraz funkcją Bluetooth ułatwia rozmowy telefoniczne oraz pozwala na słuchanie ulubionej muzyki w trakcie pracy.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


 
Dodano 15:44 26-07-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama