Dodaj do ulubionych

Konferencja „Drwal – zawód przyszłości”

O roli i konieczności kształcenia drwali dyskutować będą uczestnicy konferencji „Drwal zawód przyszłości”, która odbędzie się w dniach 7–8.10.2021 w Rogowie pod Łodzią.


Do udziału w wydarzeniu szczególnie zaproszeni są instruktorzy prowadzący kursy dla drwali, pracownicy Lasów Państwowych, przedsiębiorcy leśni, naukowcy i praktycy.


Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Instruktorów Obsługi Maszyn Ogrodniczych i Leśnych (SIOMOiL), współorganizatorami – wydawnictwo Lasmedia i Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie.

Edukacja drwali w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia. Konieczna jest analiza sytuacji związanej z tym zawodem oraz zmiany w zakresie kształcenia i nadawania uprawnień drwalom.

W czasie konferencji Robert Kujawiak i Roman Ojrzyński (SIOMOL) opowiedzą o stanie prawnym zawodu drwala-pilarza w Polsce.

Mecenas Łukasz Bąk przedstawi aktualny stan prawny dotyczący zdobywania uprawnień drwala w Polsce. Piotr Gotowicki, z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, poinformuje o roli LP w kształceniu drwali-pilarzy, a dr hab. Tomasz Jelonek przybliży temat rynku szkoleń i poziomu wiedzy zawodowej drwali w Polsce. Przedstawiciele SIOMOiL przedstawią prezentację programu kursu drwala.

Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem m.in. Edwarda Siarki, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, Józefa Kubicy, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych, prof. dr hab. Michała Jerzego Zasady, rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wojciecha Wójtowicza, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Leśnych, Tadeusza Ignaciuka prezesa Stowarzyszenia

Przedsiębiorców Leśnych oraz Katarzyny Łażewskiej-Hrycko, głównego inspektora pracy.

Patronat medialny: GAZETA LEŚNA, FIRMYLESNE.pl, Głos Lasu, Atest.

Zgłoszenia są przyjmowane do 24.09.2021 r. przez formularz internetowy na stronie www.drwaledukacja.pl.

Kontakt i informacje: Tomasz Szwed, sekretarz SIOMOL, tel. 788 788 306,  sekretariat@drwaledukacja.pl
 
Dodano 14:30 26-08-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama