Dodaj do ulubionych

Rozmowy LP – zule

Przedstawiciele przedsiębiorców leśnych z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i w Krakowie zapoznali się z ostatecznymi warunkami przetargowymi na ich terenach.


Celem spotkań było przedstawienie postulatów i uwag wykonawców usług, ale też zdobycie informacji na temat zmian i nowych ustaleń dotyczących przetargów.
O szczegółowym przebiegu tych rozmów poinformowali GAZETĘ LEŚNĄ ich uczestnicy.

Pierwsze ze spotkań odbyło się 21 października br. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Rozmowy odbyły się w ramach posiedzenia Stałej komisji ds. współpracy z firmami usługowymi, w skład której wchodzi 35 osób, mniej więcej po równo z LP i zuli.


Przedsiębiorcy na pytanie, czy RDLP planuje wzrost kwot (stawek) przeznaczanych na usługi leśne, usłyszeli odpowiedź od leśników, że stawki pozostaną na średnim poziomie z roku ubiegłego. Jednak zulowcy domagali się wyjaśnienia dlaczego skoro znacznie wzrosły ich koszty (paliwa, maszyn, smarów, itp.). Ich zdaniem wzrost musi wynieść obecnie min. 10 proc., a w wielu przypadkach jeszcze więcej.

W odczuciu przedsiębiorców Lasy przewidują wzrost cen z ewentualnymi podwyżkami, ale po wynikach pierwszej tury przetargów.

Po zebraniu informacji o ofertach w pierwszej turze zapadną decyzje, czy przyjmować oferty przekraczające wycenę nadleśnictwa, i ew. jakie oferty przepuścić (z jakim przekroczeniem) oraz ile pieniędzy przeznaczyć na postępowania w drugich terminach. Zulowcy argumentowali, że rynek usług leśnych jest taki, ile LP w niego zainwestowało.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 
Dodano 15:06 24-11-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama