Dodaj do ulubionych

Interpelacje w sprawie zuli


Poseł Joanna Jaśkowiak (KO) wystosowała interpelację poselską do ministra klimatu i środowiska „w sprawie bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, w jakiej znalazły się przedsiębiorstwa świadczące usługi związane z pozyskiwaniem drewna i zagospodarowaniem lasu, na rzecz jednostek PGL Lasy Państwowe”.


Interpelacja zawiera 6 ważnych dla przedsiębiorców pytań, które powstały najprawdopodobniej po petycji organizacji zrzeszających przedsiębiorców leśnych.

Prócz kwestii poruszonych przez zuli w liście do premiera, posłanka zapytała jeszcze:


„Dlaczego kwoty przeznaczone na realizację zadań przez nadleśnictwa w przetargach pierwszej tury, ogłoszonych w październiku czy listopadzie 2021 roku, są takie same jak w powtarzanych przetargach np. w styczniu? Wszedł Polski Ład, mamy bardzo wysoką inflację, gigantyczne podwyżkicen gazu i prądu, rosną inne koszty. Dlaczego to wszystko nie jest uwzględnione?


Czy prawdą jest, że wycena prac została dokonana w połowie 2021 roku, gdy Lasy Państwowe zatwierdziły swój plan finansowy na rok 2022, a potem wycena ta się już nie zmieniła, pomimo ogromnych zmian w gospodarce w ostatnich miesiącach? Jeśli tak, to jest to dowód na nierzetelną wycenę prac, przynajmniej w przetargach ogłaszanych już w tym roku, które nie znalazły wykonawców w poprzednich postępowaniach przetargowych ogłoszonych w październiku czy listopadzie ubiegłego roku”.


Interpelację w sprawie zuli skierowała także poseł Katarzyna Osos (KO). Pytała w niej m.in. "Czy istnieje możliwość powołania w trybie
pilnym ministerialnej, międzyresortowej komisji ds. opracowania i realizacji programu naprawczego sektora leśno-drzewnego w Polsce,
z udziałem przedstawicieli Lasów Państwowych, sektora usług leśnych i przemysłu drzewnego? Jeśli tak, kiedy i na jakich warunkach?".

Pani poseł chce również wiedzieć na jakie cele został przeznaczony zysk LP z roku 2021.
Dodano 13:20 22-02-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama