Dodaj do ulubionych

Ponsse umacnia się w Czechach


Ponsse Group będzie samodzielnie i bezpośrednio zapewniać sprzedaż maszyn, części zamiennych i usług serwisowych dla maszyn Ponsse w Czechach.

4 lutego 2022 roku, Ponsse podpisało umowę, w której zobowiązuje się do zakupu Křenek Forest Service s.r.o (dalej „Křenek”), obecnego dystrybutora maszyn leśnych i usługodawcy Ponsse w Czechach.

Celem jest włączenie ww. dilera do Ponsse Group od 1 kwietnia 2022 roku. Křenek będzie wówczas działał jako spółka zależna należąca w całości do
Ponsse Group.

Pracownicy Křenek będą kontynuować pracę w przejętej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością zgodnie z dotychczasowymi umowami o pracę i ustalonymi świadczeniami.


Ponsse przygotowało kompleksowy plan integracji, który zapewni pozytywną kontynuację działalności Křenek oraz odpowiednie przeszkolenie pracowników.
Powyższa umowa nie będzie miała wpływu na dotychczasową współpracę.

Cena transakcji pomiędzy Křenkiem i Ponsse nie zostanie ujawniona. W Republice Czeskiej maszyny leśne Ponsse mają około 20 proc. udziału w rynku maszyn leśnych. W Czechach jest ich łącznie 290.

– Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować pracę z Křenka w Czechach. Doceniamy to, że rodzinna firma z uczciwością i zaangażowaniem dbała o relacje z klientami, co również uważamy za podstawę naszych działań. Obiecujemy nadal dostarczać naszym lokalnym klientom stale rozwijane, wysokiej jakości rozwiązania i usługi Ponsse w przyszłości. Widzimy na tym rynku duży potencjał – powiedział Juho Nummela, prezes i dyrektor generalny Ponsse Plc.

Firma Křenek jest oficjalnym sprzedawcą Ponsse od 2013 roku i od dziesięciu lat świadczy usługi za pośrednictwem Wahlers Forsttechnik GmbH, dystrybutora Ponsse w Niemczech.

Aktualnie Ponsse Group składa się z 14 spółek zależnych i 44 dystrybutorów. Oprócz międzynarodowych spółek zależnych, Grupa Ponsse obejmuje również firmę technologiczną Epec Oy w Finlandii. Aż 80 procent produkcji Ponsse w Vieremä w Finlandii jest przeznaczone na eksport.
Źródło: Ponsse
Dodano 12:19 23-02-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama