Dodaj do ulubionych

Wzrost niższy od inflacji

O 250 mln zł więcej niż rok wcześniej zamierzają wydać Lasy Państwowe na usługi leśne w 2022 roku. To wzrost o ok. 7 proc., podczas gdy inflacja wynosi już 9 proc.

O tym, że na usługi leśne w 2022 r. LP przeznaczą o 250 mln zł więcej, niż rok wcześniej napisał Edward Siarka, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa (Solidarna Polska) w odpowiedzi na interwencję poselską Piotra Saka (też Solidarna Polska) w sprawie zuli.

Publikując to pismo Polski Związek Pracodawców Leśnych zwrócił uwagę, że Lasy Państwowe wydają w ostatnich latach corocznie na usługi leśne ok. 3–4 mld zł. Wzrost o 250 mln złotych oznacza więc podwyżkę o 6-8 proc. A inflacja w lutym, jeszcze przed wojną w Ukrainie, wyniosła w ujęciu rocznym ponad 9 proc. I zdaniem ekonomistów będzie w tym roku dwucyfrowa.


Nie wiadomo też (bo minister Siarka o tym nie napisał), jaki jest wolumen prac leśnych w roku 2022 w stosunku do roku poprzedniego. Porównanie więc samych kwot przeznaczonych na prace leśne w poszczególnych latach bez ich odniesienia do rozmiaru prac, jakie były lub będą za te kwoty wykonane, nie jest w pełni miarodajne.


Źródło: PZPL
Dodano 12:18 24-03-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama