Dodaj do ulubionych

Senatorowie o zulach

„Stan tego sektora – jako ważnego ogniwa gospodarki narodowej – wymaga natychmiastowej interwencji w zakresie zasad funkcjonowania” – uznała Senacka Komisji Nadzwyczajna ds. Klimatu, debatując na temat branży usług leśnych.

Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiła 22 lutego br. Komisja zauważa, że pomimo deklaracji kierownictwa, Lasy Państwowe nie prowadzą żadnych działań interwencyjnych ani naprawczych w branży usług leśnych.


W trakcie przetargów na prace leśne w roku 2022 stosowana jest, w stosunku do zakładów usług leśnych, praktyka odrzucania ofert w celu wymuszenia przedstawienia oferty zgodnej z oczekiwaniami, a nie realną kalkulacją.


Wykorzystywana jest praktyka pomijania przedstawicieli przedsiębiorców, świadczących usługi leśne, podczas opracowania metodologii wyliczania pracochłonności prac leśnych.


Według wyliczeń przedstawicieli przedsiębiorców leśnych oraz Państwowej Inspekcji Pracy, poziom stawek przyjęty przez nadleśnictwa, do wyceny zamówień publicznych na usługi leśne i oceny ofert, nie zapewnia wynagrodzeń na poziomie płacy minimalnej, nie mówiąc już o poziomie średniej płacy w sektorze usług leśnych.


Źródło: FIRMYLESNE.pl


 
Dodano 12:52 14-03-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama