Dodaj do ulubionych

Targi Kieleckie już za nami


 Trwające trzy dni (8–10 marca) targi AgroTech i Las-Expo już za nami. Organizatorem obu równolegle odbywających się imprez są Targi Kielce.


AgroTech zorganizowane po raz dziewiętnasty to jedne z największych targów rolniczych w Polsce. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rolników oraz wystawców maszyn rolniczych. W tym roku tradycyjnie odwiedził je minister rolnictwa i rozwoju wsi, którym jest obecnie  Stanisław Kalemba.


Targi leśne Las-Expo, organizowane są równolegle z AgroTech. W tym roku odbyła się ich trzynasta edycja. Kilkunastu wystawców maszyn leśnych pokazało swoje produkty w halach targowych oraz przed halam. Były m.in. przyczepy zrywkowe, wciągarki leśne, pilarki spalinowe czy ciągniki w leśnych zabudowach. Nie było harwesterów czy forwarderów.
Maszyny leśne oglądali przedsiębiorcy leśni oraz pracownicy Lasów Państwowych. Nasze stoisko (pomarańczowy namiot na dworze, nieopodal wejścia głównego) odwiedziło wiele osób, co bardzo nas cieszy. Byli to rolnicy, którzy chętnie rozmawiali z leśnikiem udzielającym na naszym stoisku porad z zakresu sadzenia czy pielęgnacji lasów. Szczególnie właściciele lasów prywatnych mieli wiele pytań związanych z pielęgnowaniem drzew leśnych. Świadczy to o słuszności łączenia targów rolniczych i leśnych.


Targi Las-Expo to zapewne szczególnie dobra propozycja dla tych, którzy łączą w swojej działalności rolnictwo z leśnictwem. Przedsiębiorcy leśni znajdą tu np. pełną ofertę ciągników rolniczych, rolnicy pracujący w lesie dorywczo lub mający własny las mogą liznąć leśnych technologii.


Kilku wystawców z branży leśnej pokazało nowe lub udoskonalone maszyny. Były też nowe ciągniki rolnicze w leśnych zabudowach. Wrócimy do tych nowości w kolejnych numerach.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, tym bardziej, że pogoda była niesprzyjająca. Spadł śnieg i mocno wiało. Szczególnie dziękujemy tym, którzy zaprenumerowali GAZETĘ LEŚNĄ i skorzystali z porad leśnika.

 


Następne targi w Kielcach za rok. Zdjęcia z tegorocznej edycji na www.facebook.com/gazetalesna.
Dodano 08:50 20-03-2013


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama