Dodaj do ulubionych

Zawody Młodych Leśników

Na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się w dniach 31.03-02.04 br., XI Zawody Młodych Leśników, zorganizowane przez Koło Naukowe Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pierwszego dnia uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością posługiwania pilarką.


Do konkurencji należały m.in. ścinka drzewa, okrzesywanie, zmiana piły łańcuchowej na czas, przerzynka precyzyjna i przerzynka kombinowana. Oprócz zawodów drwali były dwie dodatkowe konkurencje – udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz strzelanie z łuku. Drugi dzień zawodów był równie intensywny jak pierwszy. Odbył się bieg na orientację z rozpoznawaniem eksponatów, polegał na znalezieniu wszystkich punktów w terenie, które były zaznaczone na mapie.

Oprócz tego w niektórych miejscach znajdowały się stanowiska Sekcji Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie uczestnicy biegu musieli wykazać się wiedzą z dziedziny ornitologii, sokolnictwa, entomologii, botaniki, wiedzy o surowcu, łowiectwa, dendrometrii i techniki leśnej.


Po ukończonym biegu uczniowie szkół leśnych przystąpili do testu wiedzy leśnej. W ostatni dzień zawodów wręczono nagrody zwycięzcom. Patronem medialnym i sponsorem była GAZETA LEŚNA oraz portal FIRMYLESNE.pl.

 

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

ZAWODY DRWALI:
1 miejsce- ZSL w Goraju
2 miejsce- ZSL w Zagnańsku
3 miejsce- ZSL w Rogozińcu

KATEGORIA DRUŻYNOWA:
1 miejsce- ZSL w Goraju
2 miejsce- Technikum Leśne w Miliczu
3 miejsce- ZSL w Zagnańsku

KATEGORIA INDYWIDUALNA:
1 miejsce- Marcin Jarmuszczak (TL Milicz)
2 miejsce- Tomasz Kiciński (TL Milicz)
3 miejsce- Adam Ficner (ZSL w Goraju)

NAJLEPIEJ NAPISANY TEST:
Szymon Kubas (TL Milicz)

NAJLEPSZY BIEG NA ORIENTACJĘ:
Samuel Wróbel (ZSL w Zagnańsku)
Dodano 13:47 29-04-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama