Dodaj do ulubionych

Aneksy w Olsztynie

Zulowcy aneksują umowy na usługi leśne zgodnie z wytycznymi Dyrekcji Generalnej LP, do których nadleśnictwa stosują się powszechnie, prócz tych z RDLP w Olsztynie.


Procedowana jest już druga edycja aneksowania umów na usługi leśne. Podczas pierwszej  pod koniec marca, kierownictwo Lasów Państwowych przekazało nadleśnictwom wytyczne w tej sprawie. Chodziło o zrekompensowanie drastycznego wzrostu kosztów zuli w związku z wojną w Ukrainie.


W przypadku pozyskania i zrywki rekompensata rekomendowana przez LP wyniosła wówczas ok. 3 zł do każdego kubika. I chociaż w opinii zulowców dodatek jest niewielki i poza ceną paliwa pominięto wiele innych kosztów, to w zdecydowanej większości ubiegali się oni o przyznanie rekompensat i otrzymywali zgody na swoje wnioski. Wyjątkiem, jak się okazuje, jest Regionalna Dyrekcja LP w Olsztynie

Prośby Czytelników o interwencję
Redakcja GAZETY LEŚNEJ otrzymała informację o tym, że w olsztyńskiej dyrekcji zakłady usług leśnych mają ogromne problemy z aneksowaniem umów na usługi leśne. Kilku przedsiębiorców leśnych, którzy chcieli pozostać anonimowi, poinformowali nas o utrudnianiu procedury aneksowania, żądaniu szczegółowych informacji, wyliczeń i dokumentów.


Niektóre nadleśnictwa także, według ich relacji, przedstawiały skrajnie niekorzystne warunki aneksowania.
W odpowiedzi na wniosek o zmianę umowy o zwiększenie stawek wynagrodzenia jeden z przedsiębiorców z dyrekcji olsztyńskiej otrzymał pismo, w którym stwierdzono, że „nie zasługuje ono na uwzględnienie”. Powołano się na Prawo zamówień publicznych, które ma zabraniać „istotnych zmian zawartej umowy”.


Wykonawca poza tym, jak można przeczytać w piśmie, otrzymuje regularne płatności i dlatego zmiany cen paliw nie wpływają bezpośrednio na jego sytuację ekonomiczną.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 


Dodano 09:29 30-06-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama