Dodaj do ulubionych

Rewizja standardu FSC


FSC International rozpoczęło konsultacje publiczne projektu Przejściowego Standardu Krajowego Gospodarki Leśnej FSC dla Polski. Konsultacje trwają do 9 września br.


Rewizja Krajowego Standardu, która rozpoczęła się w 2018 r., jest obecnie kontynuowana przez Techniczną Grupę Roboczą. Są to trzecie i zarazem ostatnie konsultacje publiczne w ramach rewizji Standardu. Po zapoznaniu się z nadesłanymi uwagami, Techniczna Grupa Robocza przygotuje do końca 2022 r. jego ostateczną propozycję do akceptacji przez Komitet ds. Polityk i Standardów FSC.


Po wejściu w życie zrewidowanego Standardu dla Polski, nastąpi 12-miesięczny okres przejściowy, aby dać posiadaczom certyfikatu i jednostkom certyfikującym czas na wdrożenie zmian. Zarządcy lasów, aby utrzymać certyfikat FSC, będą musieli przystąpić w tym czasie do audytów zgodnie z nowym Standardem.

Zacznie on w pełni obowiązywać nie wcześniej niż w 2024 roku. Do czasu wejścia w życie nowej wersji Standardu obowiązuje ten z 2013 r., w oparciu o który certyfikowane są lasy w Polsce (obecnie ok. 70 proc. lasów w kraju).
 
Dodano 11:19 23-08-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama